THERME NORD BUCURESTI SRL

Activă

9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

THERME NORD BUCURESTI SRL (CUI 28472550) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 12 mai 2011, cu activitatea principală „alte activități recreative și distractive n.c.a.” (CAEN 9329).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 327.805.279 lei, profit net de 77.961.984 lei, datorii de 359.745.488 lei, capitaluri proprii de 279.149.693 lei, 665 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.19 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

327.805.279lei

Venituri totale

379.207.290lei

Rezultat net

77.961.984lei

Datorii

359.745.488lei

Capitaluri proprii

279.149.693lei

Capital de lucru

-291.578.195lei

Salariați

665

Cifră de afaceri pe salariat

492.940lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012000055324
Data înregistrării
12 mai 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. VICTOR HUGO, NR.2, CLĂDIREA C1. BIROU 1, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,5%
Profitul, față de anul trecut
+41%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.28%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.19 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate23.78%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare53.2%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință11.46%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate608.098.080lei
I2Active circulante68.167.293lei
I3Stocuri12.743.336lei
I4Creanțe10.649.297lei
I5Casa și conturi la bănci9.243.510lei
I6Cheltuieli în avans3.356.106lei

Pasiv

I7Datorii359.745.488lei
I8Venituri în avans35.150.353lei
I9Provizioane5.575.945lei
I10Capitaluri279.149.693lei
I11Capital subscris vărsat1.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă327.805.279lei
I14Venituri totale379.207.290lei
I15Cheltuieli totale291.233.430lei
I16Profit brut87.973.860lei
I18Profit net77.961.984lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați665

Indicatori · 2025

Marjă netă23,78%
Marjă brută26,84%
Rentabilitatea capitalurilor27,93%
Rentabilitatea activelor11,53%
Grad de îndatorare53,2%
Lichiditate curentă0,19
Cifră de afaceri pe salariat492.940lei
Fond de rulment-291.578.195lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
11,46%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre THERME NORD BUCURESTI SRL

Ce cifră de afaceri are THERME NORD BUCURESTI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 327.805.279 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 77.961.984 lei.
THERME NORD BUCURESTI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus THERME NORD BUCURESTI SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are THERME NORD BUCURESTI SRL?
665 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are THERME NORD BUCURESTI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 359.745.488 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are THERME NORD BUCURESTI SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
THERME NORD BUCURESTI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are THERME NORD BUCURESTI SRL?
Activitatea principală este CAEN 9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .