NENCIU COM SRL

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

NENCIU COM SRL (CUI 2846848) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Jorăşti Com. Vânători, VRANCEA, înregistrată la 29 ianuarie 1993, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.038.696 lei, profit net de 25.852 lei, datorii de 505.434 lei, capitaluri proprii de 333.739 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.14 x
Profitabilitate
1.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.038.696lei

Venituri totale

2.049.919lei

Rezultat net

25.852lei

Datorii

505.434lei

Capitaluri proprii

333.739lei

Capital de lucru

-432.605lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

135.913lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/1214/1992
Data înregistrării
29 ianuarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT JORĂŞTI COM. VÂNĂTORI, JORĂŞTI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,6%
Profitul, față de anul trecut
+124,1%
Creștere anuală compusă
+4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.14%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.14 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.27%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare60.78%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință9.58%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA53200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate758.710lei
I2Active circulante72.829lei
I3Stocuri35.871lei
I4Creanțe8.092lei
I5Casa și conturi la bănci28.866lei
I6Cheltuieli în avans7.634lei

Pasiv

I7Datorii505.434lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri333.739lei
I11Capital subscris vărsat400.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.038.696lei
I14Venituri totale2.049.919lei
I15Cheltuieli totale2.022.769lei
I16Profit brut27.150lei
I18Profit net25.852lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă1,27%
Marjă brută1,33%
Rentabilitatea capitalurilor7,75%
Rentabilitatea activelor3,11%
Grad de îndatorare60,78%
Lichiditate curentă0,14
Cifră de afaceri pe salariat135.913lei
Fond de rulment-432.605lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,58%
Creștere anuală compusă
3,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre NENCIU COM SRL

Ce cifră de afaceri are NENCIU COM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.038.696 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 25.852 lei.
NENCIU COM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NENCIU COM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NENCIU COM SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NENCIU COM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 505.434 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NENCIU COM SRL?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NENCIU COM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NENCIU COM SRL?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .