GORAN ARIS CAFE SRL

Activă

4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

GORAN ARIS CAFE SRL (CUI 28416887) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 3 mai 2011, cu activitatea principală „transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (CAEN 4933).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021, 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 370.330 lei, pierdere netă de 27.855 lei, datorii de 163.084 lei, capitaluri proprii de 34.199 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 44 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

44

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

44 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-7.52%
Îndatorare
82.67%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

370.330lei

Venituri totale

400.828lei

Rezultat net

-27.855lei

Datorii

163.084lei

Capitaluri proprii

34.199lei

Capital de lucru

-52.992lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

185.165lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J02/500/2011
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2011000500025
Data înregistrării
3 mai 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. LUCEAFĂRULUI, BL.22, SC.B, ET.3, AP.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

3 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021, 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 4.500 la 13.500 lei pentru toți cei 3 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+76,8%
Profitul, față de anul trecut
-144,8%
Creștere anuală compusă
+76,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

44clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.33%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.68 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate-7.52%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare82.67%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință76.78%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate87.191lei
I2Active circulante110.092lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe100.000lei
I5Casa și conturi la bănci10.092lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii163.084lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri34.199lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă370.330lei
I14Venituri totale400.828lei
I15Cheltuieli totale421.214lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă27.855lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă-7,52%
Marjă brută-5,5%
Rentabilitatea capitalurilor-81,45%
Rentabilitatea activelor-14,12%
Grad de îndatorare82,67%
Lichiditate curentă0,68
Cifră de afaceri pe salariat185.165lei
Fond de rulment-52.992lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
76,78%
Creștere anuală compusă
76,78%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre GORAN ARIS CAFE SRL

Ce cifră de afaceri are GORAN ARIS CAFE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 370.330 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -27.855 lei.
GORAN ARIS CAFE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GORAN ARIS CAFE SRL?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021, 2022 și 2023.
Câți angajați are GORAN ARIS CAFE SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GORAN ARIS CAFE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 163.084 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GORAN ARIS CAFE SRL?
44 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GORAN ARIS CAFE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GORAN ARIS CAFE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .