GETO-DAC INDUSTRIAL SRL

Activă

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

GETO-DAC INDUSTRIAL SRL (CUI 28373069) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 20 aprilie 2011, cu activitatea principală „fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (CAEN 3299).

A depus 12 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.274.719 lei, profit net de 73.192 lei, datorii de 290.818 lei, capitaluri proprii de 146.398 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
66.52%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.274.719lei

Venituri totale

1.279.659lei

Rezultat net

73.192lei

Datorii

290.818lei

Capitaluri proprii

146.398lei

Capital de lucru

30.834lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

424.906lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000603030
Data înregistrării
20 aprilie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. DIMITRIE BUTCULESCU, NR.2C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+68,4%
Profitul, față de anul trecut
+171,4%
Creștere anuală compusă
+37,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.48%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.74%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare66.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință68.37%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76201120122013201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

12 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate115.564lei
I2Active circulante321.652lei
I3Stocuri109.687lei
I4Creanțe162.598lei
I5Casa și conturi la bănci49.367lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii290.818lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri146.398lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.274.719lei
I14Venituri totale1.279.659lei
I15Cheltuieli totale1.190.954lei
I16Profit brut88.705lei
I18Profit net73.192lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă5,74%
Marjă brută6,96%
Rentabilitatea capitalurilor50%
Rentabilitatea activelor16,74%
Grad de îndatorare66,52%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat424.906lei
Fond de rulment30.834lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
68,37%
Creștere anuală compusă
37,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre GETO-DAC INDUSTRIAL SRL

Ce cifră de afaceri are GETO-DAC INDUSTRIAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.274.719 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 73.192 lei.
GETO-DAC INDUSTRIAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GETO-DAC INDUSTRIAL SRL?
12 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are GETO-DAC INDUSTRIAL SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GETO-DAC INDUSTRIAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 290.818 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GETO-DAC INDUSTRIAL SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GETO-DAC INDUSTRIAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GETO-DAC INDUSTRIAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .