ROM WASTE SOLUTIONS S.A.

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

ROM WASTE SOLUTIONS S.A. (CUI 28364656) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sat Dragomireşti-Vale Com. Dragomireşti-Vale, ILFOV, înregistrată la 18 aprilie 2011, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 57.785.931 lei, profit net de 3.130.716 lei, datorii de 19.663.950 lei, capitaluri proprii de 45.815.701 lei, 118 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-43.04%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

57.785.931lei

Venituri totale

58.362.466lei

Rezultat net

3.130.716lei

Datorii

19.663.950lei

Capitaluri proprii

45.815.701lei

Capital de lucru

1.390.053lei

Salariați

118

Cifră de afaceri pe salariat

489.711lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012001828233
Data înregistrării
18 aprilie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT DRAGOMIREŞTI-VALE COM. DRAGOMIREŞTI-VALE, STR PĂDURII, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-43%
Profitul, față de anul trecut
-0,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate70.04%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.42%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare30.06%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-43.04%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA77201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate44.363.987lei
I2Active circulante21.054.003lei
I3Stocuri1.426.376lei
I4Creanțe17.656.290lei
I5Casa și conturi la bănci1.971.337lei
I6Cheltuieli în avans401.289lei

Pasiv

I7Datorii19.663.950lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane339.628lei
I10Capitaluri45.815.701lei
I11Capital subscris vărsat21.865.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă57.785.931lei
I14Venituri totale58.362.466lei
I15Cheltuieli totale55.111.949lei
I16Profit brut3.250.517lei
I18Profit net3.130.716lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați118

Indicatori · 2025

Marjă netă5,42%
Marjă brută5,63%
Rentabilitatea capitalurilor6,83%
Rentabilitatea activelor4,79%
Grad de îndatorare30,06%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat489.711lei
Fond de rulment1.390.053lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-43,04%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre ROM WASTE SOLUTIONS S.A.

Ce cifră de afaceri are ROM WASTE SOLUTIONS S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 57.785.931 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.130.716 lei.
ROM WASTE SOLUTIONS S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROM WASTE SOLUTIONS S.A.?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are ROM WASTE SOLUTIONS S.A.?
118 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROM WASTE SOLUTIONS S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 19.663.950 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROM WASTE SOLUTIONS S.A.?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROM WASTE SOLUTIONS S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROM WASTE SOLUTIONS S.A.?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .