CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL (CUI 28354326) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Preluca Com. Pângăraţi, NEAMŢ, înregistrată la 15 aprilie 2011, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 13.671.221 lei, profit net de 1.545.831 lei, datorii de 3.955.075 lei, capitaluri proprii de 1.853.723 lei, 75 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.88 x
Îndatorare
67.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

13.671.221lei

Venituri totale

13.725.228lei

Rezultat net

1.545.831lei

Datorii

3.955.075lei

Capitaluri proprii

1.853.723lei

Capital de lucru

-482.204lei

Salariați

75

Cifră de afaceri pe salariat

182.283lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000293271
Data înregistrării
15 aprilie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT PRELUCA COM. PÂNGĂRAŢI, PRELUCA, NR.78, CAMERA 5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,8%
Profitul, față de anul trecut
+16,3%
Creștere anuală compusă
+47,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.53%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.88 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate11.31%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare67.26%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință18.77%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7520122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.407.079lei
I2Active circulante3.472.871lei
I3Stocuri13.489lei
I4Creanțe3.019.943lei
I5Casa și conturi la bănci439.439lei
I6Cheltuieli în avans464.061lei

Pasiv

I7Datorii3.955.075lei
I8Venituri în avans535.213lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.853.723lei
I11Capital subscris vărsat19.290lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă13.671.221lei
I14Venituri totale13.725.228lei
I15Cheltuieli totale11.960.276lei
I16Profit brut1.764.952lei
I18Profit net1.545.831lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați75

Indicatori · 2025

Marjă netă11,31%
Marjă brută12,91%
Rentabilitatea capitalurilor83,39%
Rentabilitatea activelor26,29%
Grad de îndatorare67,26%
Lichiditate curentă0,88
Cifră de afaceri pe salariat182.283lei
Fond de rulment-482.204lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
18,77%
Creștere anuală compusă
47,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL

Ce cifră de afaceri are CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 13.671.221 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.545.831 lei.
CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL?
75 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.955.075 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CENTRUL MEDICAL SFÂNTA ELENA SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .