TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL (CUI 28342542) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 13 aprilie 2011, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 444.700 lei, profit net de 1.937 lei, datorii de 89.207 lei, capitaluri proprii de 76.781 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.17 x
Profitabilitate
0.44%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

444.700lei

Venituri totale

444.857lei

Rezultat net

1.937lei

Datorii

89.207lei

Capitaluri proprii

76.781lei

Capital de lucru

-73.884lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

148.233lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000176316
Data înregistrării
13 aprilie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. KOSSUTH LAJOS, NR.53A, BL.KL, AP.21

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+34,8%
Profitul, față de anul trecut
-89,6%
Creștere anuală compusă
+28,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.26%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.17 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.44%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare53.74%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință34.81%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate150.665lei
I2Active circulante15.323lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe2.632lei
I5Casa și conturi la bănci12.691lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii89.207lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri76.781lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă444.700lei
I14Venituri totale444.857lei
I15Cheltuieli totale434.303lei
I16Profit brut10.554lei
I18Profit net1.937lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,44%
Marjă brută2,37%
Rentabilitatea capitalurilor2,52%
Rentabilitatea activelor1,17%
Grad de îndatorare53,74%
Lichiditate curentă0,17
Cifră de afaceri pe salariat148.233lei
Fond de rulment-73.884lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
34,81%
Creștere anuală compusă
28,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL

Ce cifră de afaceri are TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 444.700 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.937 lei.
TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 89.207 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRANSILVANIA CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ SRL?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .