AVRIL S.R.L.

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

AVRIL S.R.L. (CUI 2825969) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 28 ianuarie 1993, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 421.920.048 lei, profit net de 45.547.000 lei, datorii de 155.639.866 lei, capitaluri proprii de 57.215.536 lei, 207 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
69.81%
Solvabilitate
25.66%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

421.920.048lei

Venituri totale

433.980.020lei

Rezultat net

45.547.000lei

Datorii

155.639.866lei

Capitaluri proprii

57.215.536lei

Capital de lucru

52.048.034lei

Salariați

207

Cifră de afaceri pe salariat

2.038.261lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000374310
Data înregistrării
28 ianuarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. VALEA MITII, NR.2/C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,9%
Profitul, față de anul trecut
+77,6%
Creștere anuală compusă
+18,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.66%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.33 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.8%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare69.81%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință15.85%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15.248.227lei
I2Active circulante207.687.900lei
I3Stocuri28.208.944lei
I4Creanțe115.751.718lei
I5Casa și conturi la bănci63.727.238lei
I6Cheltuieli în avans11.282lei

Pasiv

I7Datorii155.639.866lei
I8Venituri în avans1.509.574lei
I9Provizioane8.582.433lei
I10Capitaluri57.215.536lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă421.920.048lei
I14Venituri totale433.980.020lei
I15Cheltuieli totale381.689.342lei
I16Profit brut52.290.678lei
I18Profit net45.547.000lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați207

Indicatori · 2025

Marjă netă10,8%
Marjă brută12,39%
Rentabilitatea capitalurilor79,61%
Rentabilitatea activelor20,43%
Grad de îndatorare69,81%
Lichiditate curentă1,33
Cifră de afaceri pe salariat2,04 mil.lei
Fond de rulment52.048.034lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
15,85%
Creștere anuală compusă
18,46%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre AVRIL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AVRIL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 421.920.048 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 45.547.000 lei.
AVRIL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AVRIL S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AVRIL S.R.L.?
207 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AVRIL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 155.639.866 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AVRIL S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AVRIL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AVRIL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .