DEDEMAN SRL

Activă

4752 Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentrunvopsit, în magazine specializate

DEDEMAN SRL (CUI 2816464) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 27 ianuarie 1993, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentrunvopsit, în magazine specializate” (CAEN 4752).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 13.157.835.535 lei, profit net de 1.635.337.205 lei, datorii de 2.014.755.147 lei, capitaluri proprii de 5.110.382.928 lei, 12.702 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.23 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

13.157.835.535lei

Venituri totale

13.309.270.750lei

Rezultat net

1.635.337.205lei

Datorii

2.014.755.147lei

Capitaluri proprii

5.110.382.928lei

Capital de lucru

462.981.838lei

Salariați

12.702

Cifră de afaceri pe salariat

1.035.887lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992002621040
Data înregistrării
27 ianuarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4752 — Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentrunvopsit, în magazine specializate
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. ALEXEI TOLSTOI, NR.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7%
Profitul, față de anul trecut
-0,1%
Creștere anuală compusă
+17%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate71.44%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.43%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare28.16%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință7.03%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA92200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.675.812.406lei
I2Active circulante2.477.736.985lei
I3Stocuri2.394.304.008lei
I4Creanțe75.439.473lei
I5Casa și conturi la bănci7.622.355lei
I6Cheltuieli în avans8.090.874lei

Pasiv

I7Datorii2.014.755.147lei
I8Venituri în avans4.383.774lei
I9Provizioane32.118.416lei
I10Capitaluri5.110.382.928lei
I11Capital subscris vărsat2.570.500.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă13.157.835.535lei
I14Venituri totale13.309.270.750lei
I15Cheltuieli totale11.397.474.139lei
I16Profit brut1.911.796.611lei
I18Profit net1.635.337.205lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12.702

Indicatori · 2025

Marjă netă12,43%
Marjă brută14,53%
Rentabilitatea capitalurilor32%
Rentabilitatea activelor22,86%
Grad de îndatorare28,16%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat1,04 mil.lei
Fond de rulment462.981.838lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
7,03%
Creștere anuală compusă
17,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre DEDEMAN SRL

Ce cifră de afaceri are DEDEMAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 13.157.835.535 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.635.337.205 lei.
DEDEMAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DEDEMAN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DEDEMAN SRL?
12.702 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DEDEMAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.014.755.147 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DEDEMAN SRL?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DEDEMAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DEDEMAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 4752 — Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentrunvopsit, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .