ECOSALUBRIZARE PREST SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

ECOSALUBRIZARE PREST SRL (CUI 28147657) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Huşi, VASLUI, înregistrată la 8 martie 2011, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.055.343 lei, profit net de 485.680 lei, datorii de 2.705.287 lei, capitaluri proprii de 1.406.073 lei, 88 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.64 x
Îndatorare
72.52%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.055.343lei

Venituri totale

10.066.177lei

Rezultat net

485.680lei

Datorii

2.705.287lei

Capitaluri proprii

1.406.073lei

Capital de lucru

-973.916lei

Salariați

88

Cifră de afaceri pe salariat

114.265lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000092379
Data înregistrării
8 martie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. VASLUI, MUN. HUŞI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.18, BL.L4, SC.A, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,6%
Profitul, față de anul trecut
+64,8%
Creștere anuală compusă
+11,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.69%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.64 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.83%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare72.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință3.59%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.998.983lei
I2Active circulante1.731.371lei
I3Stocuri249.553lei
I4Creanțe1.377.808lei
I5Casa și conturi la bănci104.010lei
I6Cheltuieli în avans386.586lei

Pasiv

I7Datorii2.705.287lei
I8Venituri în avans5.580lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.406.073lei
I11Capital subscris vărsat483.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.055.343lei
I14Venituri totale10.066.177lei
I15Cheltuieli totale9.501.398lei
I16Profit brut564.779lei
I18Profit net485.680lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați88

Indicatori · 2025

Marjă netă4,83%
Marjă brută5,62%
Rentabilitatea capitalurilor34,54%
Rentabilitatea activelor13,02%
Grad de îndatorare72,52%
Lichiditate curentă0,64
Cifră de afaceri pe salariat114.265lei
Fond de rulment-973.916lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
3,59%
Creștere anuală compusă
11,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre ECOSALUBRIZARE PREST SRL

Ce cifră de afaceri are ECOSALUBRIZARE PREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.055.343 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 485.680 lei.
ECOSALUBRIZARE PREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ECOSALUBRIZARE PREST SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are ECOSALUBRIZARE PREST SRL?
88 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ECOSALUBRIZARE PREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.705.287 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ECOSALUBRIZARE PREST SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ECOSALUBRIZARE PREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ECOSALUBRIZARE PREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .