VISTA PROIECT S.R.L.

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

VISTA PROIECT S.R.L. (CUI 28137769) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slobozia, IALOMIŢA, înregistrată la 7 martie 2011, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.543.056 lei, profit net de 831.247 lei, datorii de 1.112.421 lei, capitaluri proprii de 901.495 lei, 18 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.25 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.543.056lei

Venituri totale

4.623.535lei

Rezultat net

831.247lei

Datorii

1.112.421lei

Capitaluri proprii

901.495lei

Capital de lucru

278.092lei

Salariați

18

Cifră de afaceri pe salariat

252.392lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J21/86/2011
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2011000086215
Data înregistrării
7 martie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, MUN. SLOBOZIA, BLD. MATEI BASARAB, NR.33, BL.I10, SC.A, ET.4, AP.18

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12%
Profitul, față de anul trecut
+5,4%
Creștere anuală compusă
+27,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.76%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate18.3%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare55.24%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință11.98%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate623.403lei
I2Active circulante1.390.513lei
I3Stocuri74.499lei
I4Creanțe906.834lei
I5Casa și conturi la bănci409.180lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.112.421lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri901.495lei
I11Capital subscris vărsat800lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.543.056lei
I14Venituri totale4.623.535lei
I15Cheltuieli totale3.660.231lei
I16Profit brut963.304lei
I18Profit net831.247lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați18

Indicatori · 2025

Marjă netă18,3%
Marjă brută21,2%
Rentabilitatea capitalurilor92,21%
Rentabilitatea activelor41,28%
Grad de îndatorare55,24%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat252.392lei
Fond de rulment278.092lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
11,98%
Creștere anuală compusă
27,61%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre VISTA PROIECT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VISTA PROIECT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.543.056 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 831.247 lei.
VISTA PROIECT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VISTA PROIECT S.R.L.?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are VISTA PROIECT S.R.L.?
18 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VISTA PROIECT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.112.421 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VISTA PROIECT S.R.L.?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VISTA PROIECT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VISTA PROIECT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .