SALUBRITATE SEGARCEA SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

SALUBRITATE SEGARCEA SRL (CUI 28085619) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Segarcea, DOLJ, înregistrată la 24 februarie 2011, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.208.081 lei, profit net de 3.969 lei, datorii de 214.281 lei, capitaluri proprii de 279.915 lei, 25 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.18%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.208.081lei

Venituri totale

2.208.579lei

Rezultat net

3.969lei

Datorii

214.281lei

Capitaluri proprii

279.915lei

Capital de lucru

249.330lei

Salariați

25

Cifră de afaceri pe salariat

88.323lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000292168
Data înregistrării
24 februarie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. DOLJ, ORŞ. SEGARCEA, STR. UNIRII, NR.52

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,9%
Profitul, față de anul trecut
-76,5%
Creștere anuală compusă
+11,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate56.64%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.16 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.18%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare43.36%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință11.87%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate30.585lei
I2Active circulante463.611lei
I3Stocuri19.214lei
I4Creanțe195.309lei
I5Casa și conturi la bănci249.088lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii214.281lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri279.915lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.208.081lei
I14Venituri totale2.208.579lei
I15Cheltuieli totale2.199.294lei
I16Profit brut9.285lei
I18Profit net3.969lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați25

Indicatori · 2025

Marjă netă0,18%
Marjă brută0,42%
Rentabilitatea capitalurilor1,42%
Rentabilitatea activelor0,8%
Grad de îndatorare43,36%
Lichiditate curentă2,16
Cifră de afaceri pe salariat88.323lei
Fond de rulment249.330lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
11,87%
Creștere anuală compusă
11,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre SALUBRITATE SEGARCEA SRL

Ce cifră de afaceri are SALUBRITATE SEGARCEA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.208.081 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.969 lei.
SALUBRITATE SEGARCEA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALUBRITATE SEGARCEA SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are SALUBRITATE SEGARCEA SRL?
25 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALUBRITATE SEGARCEA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 214.281 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALUBRITATE SEGARCEA SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALUBRITATE SEGARCEA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALUBRITATE SEGARCEA SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .