LUTASIN SRL

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

LUTASIN SRL (CUI 28059628) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şaru Dornei Com. Şaru Dornei, SUCEAVA, înregistrată la 21 februarie 2011, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.187.269 lei, profit net de 44.746 lei, datorii de 1.830.023 lei, capitaluri proprii de 74.747 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 32 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

32

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

32 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
132.56%
Lichiditate
0.17 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.187.269lei

Venituri totale

3.561.898lei

Rezultat net

44.746lei

Datorii

1.830.023lei

Capitaluri proprii

74.747lei

Capital de lucru

-1.524.301lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

212.485lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000172334
Data înregistrării
21 februarie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT ŞARU DORNEI COM. ŞARU DORNEI, , NR.166

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,3%
Profitul, față de anul trecut
-84,6%
Creștere anuală compusă
+22,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

32clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.41%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.17 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.4%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare132.56%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință-7.27%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA32201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.074.782lei
I2Active circulante305.722lei
I3Stocuri32.551lei
I4Creanțe244.403lei
I5Casa și conturi la bănci28.768lei
I6Cheltuieli în avans524.266lei

Pasiv

I7Datorii1.830.023lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri74.747lei
I11Capital subscris vărsat25.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.187.269lei
I14Venituri totale3.561.898lei
I15Cheltuieli totale3.446.119lei
I16Profit brut115.779lei
I18Profit net44.746lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă1,4%
Marjă brută3,63%
Rentabilitatea capitalurilor59,86%
Rentabilitatea activelor3,24%
Grad de îndatorare132,56%
Lichiditate curentă0,17
Cifră de afaceri pe salariat212.485lei
Fond de rulment-1.524.301lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-7,27%
Creștere anuală compusă
22,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre LUTASIN SRL

Ce cifră de afaceri are LUTASIN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.187.269 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 44.746 lei.
LUTASIN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUTASIN SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are LUTASIN SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUTASIN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.830.023 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUTASIN SRL?
32 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUTASIN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUTASIN SRL?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .