BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. (CUI 28056680) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Buzău, BUZĂU, înregistrată la 18 februarie 2011, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 89.944.311 lei, profit net de 2.993.358 lei, datorii de 65.841.113 lei, capitaluri proprii de 19.692.728 lei, 96 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-10.43%
Îndatorare
63.16%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

89.944.311lei

Venituri totale

85.772.965lei

Rezultat net

2.993.358lei

Datorii

65.841.113lei

Capitaluri proprii

19.692.728lei

Capital de lucru

37.822.112lei

Salariați

96

Cifră de afaceri pe salariat

936.920lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000564107
Data înregistrării
18 februarie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. NICOLAE BĂLCESCU, NR.38, SALA 12A AFLAT IN INCINTA CASEI DE CULTURA A SINDICATELOR BUZAU

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,4%
Profitul, față de anul trecut
-16,3%
Creștere anuală compusă
+19,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.89%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.57 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.33%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare63.16%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-10.43%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate582.048lei
I2Active circulante103.663.225lei
I3Stocuri3.649.192lei
I4Creanțe51.010.568lei
I5Casa și conturi la bănci49.003.465lei
I6Cheltuieli în avans2.120lei

Pasiv

I7Datorii65.841.113lei
I8Venituri în avans24.256lei
I9Provizioane18.689.296lei
I10Capitaluri19.692.728lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă89.944.311lei
I14Venituri totale85.772.965lei
I15Cheltuieli totale82.151.324lei
I16Profit brut3.621.641lei
I18Profit net2.993.358lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați96

Indicatori · 2025

Marjă netă3,33%
Marjă brută4,03%
Rentabilitatea capitalurilor15,2%
Rentabilitatea activelor2,87%
Grad de îndatorare63,16%
Lichiditate curentă1,57
Cifră de afaceri pe salariat936.920lei
Fond de rulment37.822.112lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-10,43%
Creștere anuală compusă
19,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.

Ce cifră de afaceri are BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 89.944.311 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.993.358 lei.
BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?
96 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 65.841.113 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .