STADA HEMOFARM SRL

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

STADA HEMOFARM SRL (CUI 2803570) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 26 ianuarie 1993, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 130.892.839 lei, profit net de 2.721.715 lei, datorii de 34.704.702 lei, capitaluri proprii de 22.616.243 lei, 255 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.75 x
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

130.892.839lei

Venituri totale

131.413.797lei

Rezultat net

2.721.715lei

Datorii

34.704.702lei

Capitaluri proprii

22.616.243lei

Capital de lucru

-8.764.606lei

Salariați

255

Cifră de afaceri pe salariat

513.305lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/1325/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992001325354
Data înregistrării
26 ianuarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. TORONTALULUI, KM 6. CLADIRE. BIROURI. DEPOZIT SI LABORATOR

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+54,3%
Profitul, față de anul trecut
+32,9%
Creștere anuală compusă
+15,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.62%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.75 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.08%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare59.26%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință54.28%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA70200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate32.619.325lei
I2Active circulante25.940.096lei
I3Stocuri2.924.832lei
I4Creanțe21.266.759lei
I5Casa și conturi la bănci1.748.505lei
I6Cheltuieli în avans262.859lei

Pasiv

I7Datorii34.704.702lei
I8Venituri în avans587.008lei
I9Provizioane914.327lei
I10Capitaluri22.616.243lei
I11Capital subscris vărsat11.601.490lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă130.892.839lei
I14Venituri totale131.413.797lei
I15Cheltuieli totale128.259.211lei
I16Profit brut3.154.586lei
I18Profit net2.721.715lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați255

Indicatori · 2025

Marjă netă2,08%
Marjă brută2,41%
Rentabilitatea capitalurilor12,03%
Rentabilitatea activelor4,65%
Grad de îndatorare59,26%
Lichiditate curentă0,75
Cifră de afaceri pe salariat513.305lei
Fond de rulment-8.764.606lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
54,28%
Creștere anuală compusă
15,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre STADA HEMOFARM SRL

Ce cifră de afaceri are STADA HEMOFARM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 130.892.839 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.721.715 lei.
STADA HEMOFARM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STADA HEMOFARM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STADA HEMOFARM SRL?
255 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STADA HEMOFARM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 34.704.702 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STADA HEMOFARM SRL?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STADA HEMOFARM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STADA HEMOFARM SRL?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .