ARCESE TRANSPORT SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

ARCESE TRANSPORT SRL (CUI 27974796) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Dej, CLUJ, înregistrată la 2 februarie 2011, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 233.566.723 lei, profit net de 4.665.259 lei, datorii de 78.465.906 lei, capitaluri proprii de 47.809.138 lei, 407 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.87 x
Profitabilitate
2%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

233.566.723lei

Venituri totale

257.784.074lei

Rezultat net

4.665.259lei

Datorii

78.465.906lei

Capitaluri proprii

47.809.138lei

Capital de lucru

-10.106.539lei

Salariați

407

Cifră de afaceri pe salariat

573.874lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011002050128
Data înregistrării
2 februarie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. DEJ, STR. MIORIŢEI, NR.7, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,6%
Profitul, față de anul trecut
-9,9%
Creștere anuală compusă
+22,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.31%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare62.87%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6.59%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate56.452.082lei
I2Active circulante68.359.367lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe64.946.787lei
I5Casa și conturi la bănci3.412.580lei
I6Cheltuieli în avans1.463.595lei

Pasiv

I7Datorii78.465.906lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri47.809.138lei
I11Capital subscris vărsat10.600.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă233.566.723lei
I14Venituri totale257.784.074lei
I15Cheltuieli totale252.297.709lei
I16Profit brut5.486.365lei
I18Profit net4.665.259lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați407

Indicatori · 2025

Marjă netă2%
Marjă brută2,35%
Rentabilitatea capitalurilor9,76%
Rentabilitatea activelor3,74%
Grad de îndatorare62,87%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat573.874lei
Fond de rulment-10.106.539lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
6,59%
Creștere anuală compusă
22,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre ARCESE TRANSPORT SRL

Ce cifră de afaceri are ARCESE TRANSPORT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 233.566.723 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.665.259 lei.
ARCESE TRANSPORT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARCESE TRANSPORT SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are ARCESE TRANSPORT SRL?
407 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARCESE TRANSPORT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 78.465.906 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARCESE TRANSPORT SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARCESE TRANSPORT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARCESE TRANSPORT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .