BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL

Activă

7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL (CUI 27924011) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 20 ianuarie 2011, cu activitatea principală „activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării” (CAEN 7330).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 81.650.032 lei, profit net de 11.244.406 lei, datorii de 16.385.883 lei, capitaluri proprii de 15.712.552 lei, 164 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

81.650.032lei

Venituri totale

89.178.289lei

Rezultat net

11.244.406lei

Datorii

16.385.883lei

Capitaluri proprii

15.712.552lei

Capital de lucru

14.501.305lei

Salariați

164

Cifră de afaceri pe salariat

497.866lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000531401
Data înregistrării
20 ianuarie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
7330 — Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CALEA FLOREASCA, NR.169A, CLADIREA A, ET.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,2%
Profitul, față de anul trecut
+166,3%
Creștere anuală compusă
+7,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.44%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.88 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate13.77%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare51.56%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință4.15%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate895.893lei
I2Active circulante30.887.188lei
I3Stocuri265.399lei
I4Creanțe30.617.655lei
I5Casa și conturi la bănci4.134lei
I6Cheltuieli în avans315.354lei

Pasiv

I7Datorii16.385.883lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.712.552lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă81.650.032lei
I14Venituri totale89.178.289lei
I15Cheltuieli totale76.114.065lei
I16Profit brut13.064.224lei
I18Profit net11.244.406lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați164

Indicatori · 2025

Marjă netă13,77%
Marjă brută16%
Rentabilitatea capitalurilor71,56%
Rentabilitatea activelor35,38%
Grad de îndatorare51,56%
Lichiditate curentă1,88
Cifră de afaceri pe salariat497.866lei
Fond de rulment14.501.305lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
4,15%
Creștere anuală compusă
7,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL

Ce cifră de afaceri are BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 81.650.032 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.244.406 lei.
BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL?
164 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.385.883 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL?
Activitatea principală este CAEN 7330 — Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .