DURIST FOREST SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

DURIST FOREST SRL (CUI 27920710) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Moşteni Com. Frânceşti, VÂLCEA, înregistrată la 20 ianuarie 2011, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.373.402 lei, profit net de 113.690 lei, datorii de 4.643.237 lei, capitaluri proprii de 1.293.930 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.91 x
Profitabilitate
1.54%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.373.402lei

Venituri totale

8.077.100lei

Rezultat net

113.690lei

Datorii

4.643.237lei

Capitaluri proprii

1.293.930lei

Capital de lucru

-408.016lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

335.155lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/19/2011
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2011000019389
Data înregistrării
20 ianuarie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT MOŞTENI COM. FRÂNCEŞTI, STR NUCILOR, NR.100

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,3%
Profitul, față de anul trecut
+58,3%
Creștere anuală compusă
+31,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.79%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.91 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.54%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare78.21%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1.27%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA58201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.701.946lei
I2Active circulante4.235.221lei
I3Stocuri2.048.889lei
I4Creanțe2.139.455lei
I5Casa și conturi la bănci46.877lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.643.237lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.293.930lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.373.402lei
I14Venituri totale8.077.100lei
I15Cheltuieli totale7.927.887lei
I16Profit brut149.213lei
I18Profit net113.690lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă1,54%
Marjă brută2,02%
Rentabilitatea capitalurilor8,79%
Rentabilitatea activelor1,91%
Grad de îndatorare78,21%
Lichiditate curentă0,91
Cifră de afaceri pe salariat335.155lei
Fond de rulment-408.016lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
1,27%
Creștere anuală compusă
31,84%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre DURIST FOREST SRL

Ce cifră de afaceri are DURIST FOREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.373.402 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 113.690 lei.
DURIST FOREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DURIST FOREST SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are DURIST FOREST SRL?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DURIST FOREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.643.237 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DURIST FOREST SRL?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DURIST FOREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DURIST FOREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .