AUTOMOTIVE LUX SRL

Activă

3100 Fabricarea de mobilă

AUTOMOTIVE LUX SRL (CUI 27886325) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 11 ianuarie 2011, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă” (CAEN 3100).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.422.301 lei, profit net de 4.975.149 lei, datorii de 1.175.783 lei, capitaluri proprii de 8.031.544 lei, 19 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 96 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

96

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

96 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.422.301lei

Venituri totale

12.745.740lei

Rezultat net

4.975.149lei

Datorii

1.175.783lei

Capitaluri proprii

8.031.544lei

Capital de lucru

5.540.237lei

Salariați

19

Cifră de afaceri pe salariat

811.700lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000025083
Data înregistrării
11 ianuarie 2011

Activitate și sediu

Activitate principală
3100 — Fabricarea de mobilă
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, ALEEA CIOPLEA, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+88,8%
Profitul, față de anul trecut
+334%
Creștere anuală compusă
+22,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

96clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate68.76%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.71 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate32.26%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare10.07%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință88.8%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA96201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.963.682lei
I2Active circulante6.716.020lei
I3Stocuri1.942.893lei
I4Creanțe3.987.374lei
I5Casa și conturi la bănci785.753lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.175.783lei
I8Venituri în avans2.472.375lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.031.544lei
I11Capital subscris vărsat300.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.422.301lei
I14Venituri totale12.745.740lei
I15Cheltuieli totale7.046.071lei
I16Profit brut5.699.669lei
I18Profit net4.975.149lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați19

Indicatori · 2025

Marjă netă32,26%
Marjă brută36,96%
Rentabilitatea capitalurilor61,95%
Rentabilitatea activelor42,6%
Grad de îndatorare10,07%
Lichiditate curentă5,71
Cifră de afaceri pe salariat811.700lei
Fond de rulment5.540.237lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
88,8%
Creștere anuală compusă
22,75%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3100 Fabricarea de mobilă

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre AUTOMOTIVE LUX SRL

Ce cifră de afaceri are AUTOMOTIVE LUX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.422.301 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.975.149 lei.
AUTOMOTIVE LUX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTOMOTIVE LUX SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are AUTOMOTIVE LUX SRL?
19 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUTOMOTIVE LUX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.175.783 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTOMOTIVE LUX SRL?
96 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTOMOTIVE LUX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTOMOTIVE LUX SRL?
Activitatea principală este CAEN 3100 — Fabricarea de mobilă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .