NEW-METRIC SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

NEW-METRIC SRL (CUI 27859762) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 29 decembrie 2010, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 77.118.615 lei, profit net de 7.583.810 lei, datorii de 62.833.765 lei, capitaluri proprii de 24.777.411 lei, 176 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.63 x
Îndatorare
71.53%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

77.118.615lei

Venituri totale

73.177.970lei

Rezultat net

7.583.810lei

Datorii

62.833.765lei

Capitaluri proprii

24.777.411lei

Capital de lucru

-23.146.492lei

Salariați

176

Cifră de afaceri pe salariat

438.174lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000857322
Data înregistrării
29 decembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. BARCELONA, NR.FN, IDENTIFICAT ÎN CF SIBIU NR. 128060.NR. TOPO- NR. CAD. 128060

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,4%
Profitul, față de anul trecut
-42%
Creștere anuală compusă
+47,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.21%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.63 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate9.83%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare71.53%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință9.35%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA67201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate48.154.240lei
I2Active circulante39.687.273lei
I3Stocuri4.914.687lei
I4Creanțe17.046.417lei
I5Casa și conturi la bănci17.726.169lei
I6Cheltuieli în avans159.828lei

Pasiv

I7Datorii62.833.765lei
I8Venituri în avans390.165lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri24.777.411lei
I11Capital subscris vărsat1.138.300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă77.118.615lei
I14Venituri totale73.177.970lei
I15Cheltuieli totale64.022.991lei
I16Profit brut9.154.979lei
I18Profit net7.583.810lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați176

Indicatori · 2025

Marjă netă9,83%
Marjă brută11,87%
Rentabilitatea capitalurilor30,61%
Rentabilitatea activelor8,63%
Grad de îndatorare71,53%
Lichiditate curentă0,63
Cifră de afaceri pe salariat438.174lei
Fond de rulment-23.146.492lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
9,35%
Creștere anuală compusă
47,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre NEW-METRIC SRL

Ce cifră de afaceri are NEW-METRIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 77.118.615 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.583.810 lei.
NEW-METRIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NEW-METRIC SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are NEW-METRIC SRL?
176 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NEW-METRIC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 62.833.765 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NEW-METRIC SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NEW-METRIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NEW-METRIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .