MITHRAS BUILD SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

MITHRAS BUILD SRL (CUI 27811993) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cordun Com. Cordun, NEAMŢ, înregistrată la 15 decembrie 2010, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 267.014.111 lei, profit net de 1.860.294 lei, datorii de 183.584.980 lei, capitaluri proprii de 40.898.635 lei, 366 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
83.65%
Lichiditate
0.68 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

267.014.111lei

Venituri totale

286.214.130lei

Rezultat net

1.860.294lei

Datorii

183.584.980lei

Capitaluri proprii

40.898.635lei

Capital de lucru

-58.173.561lei

Salariați

366

Cifră de afaceri pe salariat

729.547lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000682272
Data înregistrării
15 decembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT CORDUN COM. CORDUN, STR. LALELELOR, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-17,7%
Profitul, față de anul trecut
-61%
Creștere anuală compusă
+37,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.63%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.68 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.7%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare83.65%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-17.65%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA50201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate94.067.985lei
I2Active circulante125.411.419lei
I3Stocuri41.050.816lei
I4Creanțe78.597.473lei
I5Casa și conturi la bănci5.763.130lei
I6Cheltuieli în avans5.004.211lei

Pasiv

I7Datorii183.584.980lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri40.898.635lei
I11Capital subscris vărsat900.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă267.014.111lei
I14Venituri totale286.214.130lei
I15Cheltuieli totale281.890.228lei
I16Profit brut4.323.902lei
I18Profit net1.860.294lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați366

Indicatori · 2025

Marjă netă0,7%
Marjă brută1,62%
Rentabilitatea capitalurilor4,55%
Rentabilitatea activelor0,85%
Grad de îndatorare83,65%
Lichiditate curentă0,68
Cifră de afaceri pe salariat729.547lei
Fond de rulment-58.173.561lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-17,65%
Creștere anuală compusă
37,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre MITHRAS BUILD SRL

Ce cifră de afaceri are MITHRAS BUILD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 267.014.111 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.860.294 lei.
MITHRAS BUILD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MITHRAS BUILD SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are MITHRAS BUILD SRL?
366 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MITHRAS BUILD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 183.584.980 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MITHRAS BUILD SRL?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MITHRAS BUILD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MITHRAS BUILD SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .