STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL

Activă

8230 Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor

STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL (CUI 27804864) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 13 decembrie 2010, cu activitatea principală „activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor” (CAEN 8230).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 44.326.476 lei, profit net de 3.956.993 lei, datorii de 9.047.839 lei, capitaluri proprii de 4.007.553 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
69.41%
Lichiditate
1.01 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

44.326.476lei

Venituri totale

44.351.848lei

Rezultat net

3.956.993lei

Datorii

9.047.839lei

Capitaluri proprii

4.007.553lei

Capital de lucru

84.281lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

5.540.810lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010012189402
Data înregistrării
13 decembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
8230 — Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, INT. CHEFALULUI, NR.10A-10B, SC.B, ET.3+4, AP.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,2%
Profitul, față de anul trecut
+29,5%
Creștere anuală compusă
+96,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.75%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.93%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare69.41%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință17.15%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.902.311lei
I2Active circulante9.132.120lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe7.872.394lei
I5Casa și conturi la bănci1.259.726lei
I6Cheltuieli în avans20.961lei

Pasiv

I7Datorii9.047.839lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.007.553lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă44.326.476lei
I14Venituri totale44.351.848lei
I15Cheltuieli totale39.610.013lei
I16Profit brut4.741.835lei
I18Profit net3.956.993lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă8,93%
Marjă brută10,7%
Rentabilitatea capitalurilor98,74%
Rentabilitatea activelor30,36%
Grad de îndatorare69,41%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat5,54 mil.lei
Fond de rulment84.281lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
17,15%
Creștere anuală compusă
96,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL

Ce cifră de afaceri are STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 44.326.476 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.956.993 lei.
STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.047.839 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STRATEGIC EVENTS & COMMUNICATION SRL?
Activitatea principală este CAEN 8230 — Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .