PALMYRA EVENTS SRL

Activă

5612 Activități ale unităților mobile de alimentație

PALMYRA EVENTS SRL (CUI 27766035) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Valea Voievozilor Com. Răzvad, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 2 decembrie 2010, cu activitatea principală „activități ale unităților mobile de alimentație” (CAEN 5612).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.425.604 lei, profit net de 763.519 lei, datorii de 4.867.776 lei, capitaluri proprii de 1.186.249 lei, 24 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.16 x
Îndatorare
85.66%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.425.604lei

Venituri totale

20.546.212lei

Rezultat net

763.519lei

Datorii

4.867.776lei

Capitaluri proprii

1.186.249lei

Capital de lucru

-4.091.382lei

Salariați

24

Cifră de afaceri pe salariat

601.067lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000574159
Data înregistrării
2 decembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
5612 — Activități ale unităților mobile de alimentație
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT VALEA VOIEVOZILOR COM. RĂZVAD, ALEEA MÂNĂSTIRII, NR.221

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,8%
Profitul, față de anul trecut
-0,2%
Creștere anuală compusă
+50,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.87%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.16 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate5.29%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare85.66%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință20.79%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA592010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.906.451lei
I2Active circulante776.394lei
I3Stocuri261.574lei
I4Creanțe470.852lei
I5Casa și conturi la bănci43.968lei
I6Cheltuieli în avans510.940lei

Pasiv

I7Datorii4.867.776lei
I8Venituri în avans139.760lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.186.249lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.425.604lei
I14Venituri totale20.546.212lei
I15Cheltuieli totale19.664.996lei
I16Profit brut881.216lei
I18Profit net763.519lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați24

Indicatori · 2025

Marjă netă5,29%
Marjă brută6,11%
Rentabilitatea capitalurilor64,36%
Rentabilitatea activelor13,44%
Grad de îndatorare85,66%
Lichiditate curentă0,16
Cifră de afaceri pe salariat601.067lei
Fond de rulment-4.091.382lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
20,79%
Creștere anuală compusă
50,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5612 Activități ale unităților mobile de alimentație

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre PALMYRA EVENTS SRL

Ce cifră de afaceri are PALMYRA EVENTS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.425.604 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 763.519 lei.
PALMYRA EVENTS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PALMYRA EVENTS SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are PALMYRA EVENTS SRL?
24 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PALMYRA EVENTS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.867.776 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PALMYRA EVENTS SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PALMYRA EVENTS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PALMYRA EVENTS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5612 — Activități ale unităților mobile de alimentație.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .