RAFAELO ART SRL

Activă

9003 Activităţi de creaţie artistică

RAFAELO ART SRL (CUI 27763411) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 30 noiembrie 2010, cu activitatea principală „activităţi de creaţie artistică” (CAEN 9003).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.874.438 lei, profit net de 622.570 lei, datorii de 1.091.267 lei, capitaluri proprii de 2.266.366 lei, 27 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-7.31%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.874.438lei

Venituri totale

6.905.801lei

Rezultat net

622.570lei

Datorii

1.091.267lei

Capitaluri proprii

2.266.366lei

Capital de lucru

1.546.148lei

Salariați

27

Cifră de afaceri pe salariat

254.609lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J04/973/2010
Data înregistrării
30 noiembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
9003 — Activităţi de creaţie artistică
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. GEORGE BACOVIA, NR.67, SC.C, AP.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,3%
Profitul, față de anul trecut
-45,5%
Creștere anuală compusă
+52,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate67.5%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.42 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.06%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare32.5%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-7.31%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA912010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate720.218lei
I2Active circulante2.637.415lei
I3Stocuri1.138.285lei
I4Creanțe440.837lei
I5Casa și conturi la bănci1.058.293lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.091.267lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.266.366lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.874.438lei
I14Venituri totale6.905.801lei
I15Cheltuieli totale6.174.630lei
I16Profit brut731.171lei
I18Profit net622.570lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați27

Indicatori · 2025

Marjă netă9,06%
Marjă brută10,64%
Rentabilitatea capitalurilor27,47%
Rentabilitatea activelor18,54%
Grad de îndatorare32,5%
Lichiditate curentă2,42
Cifră de afaceri pe salariat254.609lei
Fond de rulment1.546.148lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-7,31%
Creștere anuală compusă
52,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea R · Spectacole, activități culturale și recreative

9003 Activități de creație artistică

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre RAFAELO ART SRL

Ce cifră de afaceri are RAFAELO ART SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.874.438 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 622.570 lei.
RAFAELO ART SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAFAELO ART SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are RAFAELO ART SRL?
27 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAFAELO ART SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.091.267 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAFAELO ART SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAFAELO ART SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAFAELO ART SRL?
Activitatea principală este CAEN 9003 — Activităţi de creaţie artistică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .