FLANCO RETAIL SA

Activă

4754 Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazinenspecializate

FLANCO RETAIL SA (CUI 27698631) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 11 noiembrie 2010, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazinenspecializate” (CAEN 4754).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.368.785.764 lei, pierdere netă de 66.385.252 lei, datorii de 499.545.994 lei, capitaluri proprii de 4.228.002 lei, 1.443 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 20 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

20

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

20 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitalurile proprii au scăzut sub jumătate din capitalul subscris vărsat.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Pierdere în fiecare dintre ultimii trei ani.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-4.85%
Îndatorare
100.3%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.368.785.764lei

Venituri totale

1.376.715.765lei

Rezultat net

-66.385.252lei

Datorii

499.545.994lei

Capitaluri proprii

4.228.002lei

Capital de lucru

-68.463.375lei

Salariați

1.443

Cifră de afaceri pe salariat

948.569lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024012031403
Data înregistrării
11 noiembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4754 — Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazinenspecializate
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL FLOREASCA, NR.246 C, CLĂDIREA DE BIROURI SKYTOWER, ET.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-2,5%
Profitul, față de anul trecut
-429,4%
Creștere anuală compusă
+27,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

20clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.85%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.86 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate-4.85%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare100.3%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință-2.48%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor3 ani

    3 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA202010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate66.950.879lei
I2Active circulante431.082.619lei
I3Stocuri276.166.090lei
I4Creanțe15.750.871lei
I5Casa și conturi la bănci139.165.658lei
I6Cheltuieli în avans5.740.498lei

Pasiv

I7Datorii499.545.994lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.228.002lei
I11Capital subscris vărsat14.367.530lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.368.785.764lei
I14Venituri totale1.376.715.765lei
I15Cheltuieli totale1.429.333.859lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă66.385.252lei
I20Număr mediu de salariați1.443

Indicatori · 2025

Marjă netă-4,85%
Marjă brută-3,84%
Rentabilitatea capitalurilor-1.570,13%
Rentabilitatea activelor-13,33%
Grad de îndatorare100,3%
Lichiditate curentă0,86
Cifră de afaceri pe salariat948.569lei
Fond de rulment-68.463.375lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-2,48%
Creștere anuală compusă
27,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FLANCO RETAIL SA

Ce cifră de afaceri are FLANCO RETAIL SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.368.785.764 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -66.385.252 lei.
FLANCO RETAIL SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FLANCO RETAIL SA?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are FLANCO RETAIL SA?
1.443 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FLANCO RETAIL SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 499.545.994 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FLANCO RETAIL SA?
20 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FLANCO RETAIL SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FLANCO RETAIL SA?
Activitatea principală este CAEN 4754 — Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazinenspecializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .