CONTUR GONU SCG S.R.L.

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

CONTUR GONU SCG S.R.L. (CUI 27695740) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Giuvărăşti Com. Giuvărăşti, OLT, înregistrată la 11 noiembrie 2010, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.651.596 lei, profit net de 339.844 lei, datorii de 1.904.294 lei, capitaluri proprii de 716.366 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-34.01%
Îndatorare
72.66%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.651.596lei

Venituri totale

3.680.915lei

Rezultat net

339.844lei

Datorii

1.904.294lei

Capitaluri proprii

716.366lei

Capital de lucru

598.843lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

3.651.596lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J28/548/2010
Data înregistrării
11 noiembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. OLT, SAT GIUVĂRĂŞTI COM. GIUVĂRĂŞTI, NR.87

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-34%
Profitul, față de anul trecut
-5,4%
Creștere anuală compusă
+66,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.34%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.31%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare72.66%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-34.01%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA652010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate117.523lei
I2Active circulante2.503.137lei
I3Stocuri1.811.119lei
I4Creanțe337.207lei
I5Casa și conturi la bănci354.811lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.904.294lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri716.366lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.651.596lei
I14Venituri totale3.680.915lei
I15Cheltuieli totale3.277.875lei
I16Profit brut403.040lei
I18Profit net339.844lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă9,31%
Marjă brută11,04%
Rentabilitatea capitalurilor47,44%
Rentabilitatea activelor12,97%
Grad de îndatorare72,66%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat3,65 mil.lei
Fond de rulment598.843lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-34,01%
Creștere anuală compusă
66,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre CONTUR GONU SCG S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CONTUR GONU SCG S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.651.596 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 339.844 lei.
CONTUR GONU SCG S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONTUR GONU SCG S.R.L.?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are CONTUR GONU SCG S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONTUR GONU SCG S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.904.294 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONTUR GONU SCG S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONTUR GONU SCG S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONTUR GONU SCG S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .