ROHAUS SRL

Activă

5610 Restaurante

ROHAUS SRL (CUI 27675514) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 5 noiembrie 2010, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.854.842 lei, profit net de 1.011.920 lei, datorii de 909.879 lei, capitaluri proprii de 1.012.160 lei, 30 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.854.842lei

Venituri totale

8.001.002lei

Rezultat net

1.011.920lei

Datorii

909.879lei

Capitaluri proprii

1.012.160lei

Capital de lucru

498.538lei

Salariați

30

Cifră de afaceri pe salariat

261.828lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/1254/2010
Data înregistrării
5 noiembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, BLD. DECEBAL, NR.25, CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,9%
Profitul, față de anul trecut
+27,8%
Creștere anuală compusă
+73,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.66%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.55 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate12.88%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare47.34%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință14.9%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA95201020112012201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate513.622lei
I2Active circulante1.408.417lei
I3Stocuri627.171lei
I4Creanțe705.320lei
I5Casa și conturi la bănci75.926lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii909.879lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.012.160lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.854.842lei
I14Venituri totale8.001.002lei
I15Cheltuieli totale6.784.008lei
I16Profit brut1.216.994lei
I18Profit net1.011.920lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați30

Indicatori · 2025

Marjă netă12,88%
Marjă brută15,49%
Rentabilitatea capitalurilor99,98%
Rentabilitatea activelor52,65%
Grad de îndatorare47,34%
Lichiditate curentă1,55
Cifră de afaceri pe salariat261.828lei
Fond de rulment498.538lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
14,9%
Creștere anuală compusă
73,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre ROHAUS SRL

Ce cifră de afaceri are ROHAUS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.854.842 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.011.920 lei.
ROHAUS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROHAUS SRL?
15 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are ROHAUS SRL?
30 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROHAUS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 909.879 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROHAUS SRL?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROHAUS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROHAUS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .