BÂRLOGU LUI URSACHE SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

BÂRLOGU LUI URSACHE SRL (CUI 27655517) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Turnu Orş. Pecica, ARAD, înregistrată la 2 noiembrie 2010, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 37.570.967 lei, profit net de 1.842.241 lei, datorii de 6.124.554 lei, capitaluri proprii de 3.182.255 lei, 52 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.37%
Profitabilitate
4.9%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

37.570.967lei

Venituri totale

37.610.602lei

Rezultat net

1.842.241lei

Datorii

6.124.554lei

Capitaluri proprii

3.182.255lei

Capital de lucru

2.122.493lei

Salariați

52

Cifră de afaceri pe salariat

722.519lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000781025
Data înregistrării
2 noiembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. ARAD, SAT TURNU ORŞ. PECICA, STR. 2, NR.68

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,3%
Profitul, față de anul trecut
+19,8%
Creștere anuală compusă
+32,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.01%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.9%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare67.37%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință20.28%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate843.396lei
I2Active circulante8.247.047lei
I3Stocuri7.104.255lei
I4Creanțe976.817lei
I5Casa și conturi la bănci165.975lei
I6Cheltuieli în avans216.366lei

Pasiv

I7Datorii6.124.554lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.182.255lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă37.570.967lei
I14Venituri totale37.610.602lei
I15Cheltuieli totale35.501.195lei
I16Profit brut2.109.407lei
I18Profit net1.842.241lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați52

Indicatori · 2025

Marjă netă4,9%
Marjă brută5,61%
Rentabilitatea capitalurilor57,89%
Rentabilitatea activelor20,27%
Grad de îndatorare67,37%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat722.519lei
Fond de rulment2.122.493lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
20,28%
Creștere anuală compusă
32,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre BÂRLOGU LUI URSACHE SRL

Ce cifră de afaceri are BÂRLOGU LUI URSACHE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 37.570.967 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.842.241 lei.
BÂRLOGU LUI URSACHE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BÂRLOGU LUI URSACHE SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are BÂRLOGU LUI URSACHE SRL?
52 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BÂRLOGU LUI URSACHE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.124.554 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BÂRLOGU LUI URSACHE SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BÂRLOGU LUI URSACHE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BÂRLOGU LUI URSACHE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .