COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA

Activă

3600 Captarea, tratarea şi distribuţia apei

COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA (CUI 27429315) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 27 septembrie 2010, cu activitatea principală „captarea, tratarea şi distribuţia apei” (CAEN 3600).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 172.588.742 lei, profit net de 21.973.414 lei, datorii de 39.529.827 lei, capitaluri proprii de 108.349.556 lei, 673 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
14%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

172.588.742lei

Venituri totale

180.921.750lei

Rezultat net

21.973.414lei

Datorii

39.529.827lei

Capitaluri proprii

108.349.556lei

Capital de lucru

227.334.494lei

Salariați

673

Cifră de afaceri pe salariat

256.447lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000789045
Data înregistrării
27 septembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. HENRI COANDĂ, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,2%
Profitul, față de anul trecut
-5,2%
Creștere anuală compusă
+20,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate6.75 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate12.73%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare5.11%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință20.21%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA912010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate506.998.883lei
I2Active circulante266.864.321lei
I3Stocuri2.262.791lei
I4Creanțe38.214.716lei
I5Casa și conturi la bănci165.386.814lei
I6Cheltuieli în avans87.727lei

Pasiv

I7Datorii39.529.827lei
I8Venituri în avans624.969.063lei
I9Provizioane1.102.485lei
I10Capitaluri108.349.556lei
I11Capital subscris vărsat24.047.170lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă172.588.742lei
I14Venituri totale180.921.750lei
I15Cheltuieli totale154.456.145lei
I16Profit brut26.465.605lei
I18Profit net21.973.414lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați673

Indicatori · 2025

Marjă netă12,73%
Marjă brută15,33%
Rentabilitatea capitalurilor20,28%
Rentabilitatea activelor2,84%
Grad de îndatorare5,11%
Lichiditate curentă6,75
Cifră de afaceri pe salariat256.447lei
Fond de rulment227.334.494lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
20,21%
Creștere anuală compusă
20,85%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3600 Captarea, tratarea și distribuția apei

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA

Ce cifră de afaceri are COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 172.588.742 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 21.973.414 lei.
COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA?
673 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 39.529.827 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA?
Activitatea principală este CAEN 3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .