MOJAVERI PRESTANCE SRL

Activă

4771 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

MOJAVERI PRESTANCE SRL (CUI 27419869) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Mioveni Orş. Mioveni, ARGEŞ, înregistrată la 24 septembrie 2010, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (CAEN 4771).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.877.411 lei, profit net de 58.375 lei, datorii de 2.828.125 lei, capitaluri proprii de 419.300 lei, 14 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
87.09%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.877.411lei

Venituri totale

2.432.416lei

Rezultat net

58.375lei

Datorii

2.828.125lei

Capitaluri proprii

419.300lei

Capital de lucru

281.114lei

Salariați

14

Cifră de afaceri pe salariat

134.101lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000942035
Data înregistrării
24 septembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Sediu social
JUD. ARGEŞ, LOC. MIOVENI ORŞ. MIOVENI, STR. MEŞTEŞUGARILOR, NR.2, CARTIER RACOVIŢA. CAMERA NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+33,1%
Profitul, față de anul trecut
+108,8%
Creștere anuală compusă
+28,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.91%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.11%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare87.09%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință33.11%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA632010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate138.186lei
I2Active circulante3.109.239lei
I3Stocuri3.048.278lei
I4Creanțe7.119lei
I5Casa și conturi la bănci53.842lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.828.125lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri419.300lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.877.411lei
I14Venituri totale2.432.416lei
I15Cheltuieli totale2.362.223lei
I16Profit brut70.193lei
I18Profit net58.375lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați14

Indicatori · 2025

Marjă netă3,11%
Marjă brută3,74%
Rentabilitatea capitalurilor13,92%
Rentabilitatea activelor1,8%
Grad de îndatorare87,09%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat134.101lei
Fond de rulment281.114lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
33,11%
Creștere anuală compusă
28,53%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre MOJAVERI PRESTANCE SRL

Ce cifră de afaceri are MOJAVERI PRESTANCE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.877.411 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 58.375 lei.
MOJAVERI PRESTANCE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOJAVERI PRESTANCE SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are MOJAVERI PRESTANCE SRL?
14 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOJAVERI PRESTANCE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.828.125 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOJAVERI PRESTANCE SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOJAVERI PRESTANCE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOJAVERI PRESTANCE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .