DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA (CUI 27419583) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Motru, GORJ, înregistrată la 23 septembrie 2010, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.642.422 lei, pierdere netă de 320.202 lei, datorii de 2.127.722 lei, capitaluri proprii de 17.604 lei, 105 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 31 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

31

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

31 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-3.32%
Îndatorare
97.32%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.642.422lei

Venituri totale

10.500.431lei

Rezultat net

-320.202lei

Datorii

2.127.722lei

Capitaluri proprii

17.604lei

Capital de lucru

-31.020lei

Salariați

105

Cifră de afaceri pe salariat

91.833lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000397185
Data înregistrării
23 septembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. MOTRU, CAL. TISMANEI, NR.31B, BL.C1, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,3%
Profitul, față de anul trecut
+16,9%
Creștere anuală compusă
+26,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

31clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.81%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.99 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate-3.32%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare97.32%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință0.27%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA312010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate89.697lei
I2Active circulante2.096.702lei
I3Stocuri52.656lei
I4Creanțe1.945.459lei
I5Casa și conturi la bănci98.587lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.127.722lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane41.073lei
I10Capitaluri17.604lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.642.422lei
I14Venituri totale10.500.431lei
I15Cheltuieli totale10.820.633lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă320.202lei
I20Număr mediu de salariați105

Indicatori · 2025

Marjă netă-3,32%
Marjă brută-3,32%
Rentabilitatea capitalurilor-1.818,92%
Rentabilitatea activelor-14,65%
Grad de îndatorare97,32%
Lichiditate curentă0,99
Cifră de afaceri pe salariat91.833lei
Fond de rulment-31.020lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
0,27%
Creștere anuală compusă
26,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA

Ce cifră de afaceri are DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.642.422 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -320.202 lei.
DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA?
105 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.127.722 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA?
31 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DIRECŢIA PUBLICĂ MOTRU SA?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .