DECOMAR LOGISTIC SRL

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

DECOMAR LOGISTIC SRL (CUI 27396854) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 17 septembrie 2010, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 72.159.583 lei, profit net de 6.849.811 lei, datorii de 14.470.771 lei, capitaluri proprii de 10.564.217 lei, 470 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

72.159.583lei

Venituri totale

72.978.383lei

Rezultat net

6.849.811lei

Datorii

14.470.771lei

Capitaluri proprii

10.564.217lei

Capital de lucru

7.632.249lei

Salariați

470

Cifră de afaceri pe salariat

153.531lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/8841/2010
Data înregistrării
17 septembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, B-DUL TIMIŞOARA, NR.80B, CAMERA 17, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,7%
Profitul, față de anul trecut
+226,8%
Creștere anuală compusă
+36,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.6%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.53 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.49%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare58.35%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință17.72%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA882010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.698.499lei
I2Active circulante22.103.020lei
I3Stocuri93.764lei
I4Creanțe19.204.213lei
I5Casa și conturi la bănci2.805.043lei
I6Cheltuieli în avans233.469lei

Pasiv

I7Datorii14.470.771lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.564.217lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă72.159.583lei
I14Venituri totale72.978.383lei
I15Cheltuieli totale64.922.749lei
I16Profit brut8.055.634lei
I18Profit net6.849.811lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați470

Indicatori · 2025

Marjă netă9,49%
Marjă brută11,16%
Rentabilitatea capitalurilor64,84%
Rentabilitatea activelor27,62%
Grad de îndatorare58,35%
Lichiditate curentă1,53
Cifră de afaceri pe salariat153.531lei
Fond de rulment7.632.249lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
17,72%
Creștere anuală compusă
36,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre DECOMAR LOGISTIC SRL

Ce cifră de afaceri are DECOMAR LOGISTIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 72.159.583 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.849.811 lei.
DECOMAR LOGISTIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DECOMAR LOGISTIC SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are DECOMAR LOGISTIC SRL?
470 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DECOMAR LOGISTIC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 14.470.771 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DECOMAR LOGISTIC SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DECOMAR LOGISTIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DECOMAR LOGISTIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .