GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL

ActivăÎn insolvență

8010 Activităţi de protecţie şi gardă

GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL (CUI 27394217) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 16 septembrie 2010, cu activitatea principală „activităţi de protecţie şi gardă” (CAEN 8010).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2016. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021, 2022, 2023, 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2016: cifră de afaceri 1.521.758 lei, profit net de 26.594 lei, datorii de 1.449.002 lei, capitaluri proprii de 19.379 lei, 71 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 20 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

20

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

20 din 100: firma e în insolvență în 2016, iar scorul e plafonat la clasa E — din bilanțul anului ieșea un punctaj de 44.

Firma e în insolvență din 2014.

Scorul anilor de la 2014 încoace e plafonat la clasa E, oricât de bine ar arăta cifrele din bilanț: datoriile unei firme în procedură se plătesc în ordinea stabilită de lege și din ce se recuperează din averea ei, nu la termenele din contract.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Firma e în insolvență; dosarul s-a deschis în 2014.

Din cei șase factori ieșeau 44 de puncte, dar scorul e plafonat la 20: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Tendință
-28.63%
Îndatorare
98.7%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.521.758lei

Venituri totale

1.521.772lei

Rezultat net

26.594lei

Datorii

1.449.002lei

Capitaluri proprii

19.379lei

Capital de lucru

19.024lei

Salariați

71

Cifră de afaceri pe salariat

21.433lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
faliment, este sub incidenţa Legii nr. 85/2006
Nr. registrul comerțului
J25/270/2010
Data înregistrării
16 septembrie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
8010 — Activităţi de protecţie şi gardă
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. CRIŞAN, NR.87, CAMERA 4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

5 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021, 2022, 2023, 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 7.500 la 22.500 lei pentru toți cei 5 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2010–2016, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2015
-28,6%
Profitul, față de anul trecut
+13,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2016

20clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.32%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.75%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare98.7%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-28.63%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2016, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA202010201120122013201420152016

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2010–2016 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante1.468.026lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.123.897lei
I5Casa și conturi la bănci344.129lei
I6Cheltuieli în avans355lei

Pasiv

I7Datorii1.449.002lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri19.379lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.521.758lei
I14Venituri totale1.521.772lei
I15Cheltuieli totale1.488.336lei
I16Profit brut33.436lei
I18Profit net26.594lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați71

Indicatori · 2016

Marjă netă1,75%
Marjă brută2,2%
Rentabilitatea capitalurilor137,23%
Rentabilitatea activelor1,81%
Grad de îndatorare98,7%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat21.433lei
Fond de rulment19.024lei

Cifra de afaceri în timp

20102016
Creștere în ultimul an
-28,63%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8010 Activități de protecție și gardă

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL

Ce cifră de afaceri are GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2016, cifra de afaceri a fost 1.521.758 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 26.594 lei.
GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL?
7 bilanțuri, din 2010 până în 2016. Nu apar depuse situațiile pentru 2021, 2022, 2023, 2024 și 2025.
Câți angajați are GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL?
71 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2016.
Ce datorii are GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL?
În bilanțul pe 2016, firma raportează datorii totale de 1.449.002 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL?
20 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GARDIAN GRUP C.D.S.G SRL?
Activitatea principală este CAEN 8010 — Activităţi de protecţie şi gardă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .