TINERVIS GROUP SRL

Activă

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie

TINERVIS GROUP SRL (CUI 27329545) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 30 august 2010, cu activitatea principală „fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie” (CAEN 1071).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 815.752.753 lei, profit net de 54.432.310 lei, datorii de 89.165.533 lei, capitaluri proprii de 171.678.428 lei, 3.156 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

815.752.753lei

Venituri totale

826.117.992lei

Rezultat net

54.432.310lei

Datorii

89.165.533lei

Capitaluri proprii

171.678.428lei

Capital de lucru

96.949.353lei

Salariați

3.156

Cifră de afaceri pe salariat

258.477lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010008214406
Data înregistrării
30 august 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, CAL VITAN, NR.58, ET.1, AP.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+32,2%
Profitul, față de anul trecut
+40%
Creștere anuală compusă
+93,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.64%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.09 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.67%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare27.86%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință32.19%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA972010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate133.965.741lei
I2Active circulante186.114.886lei
I3Stocuri41.364.107lei
I4Creanțe87.039.426lei
I5Casa și conturi la bănci57.711.353lei
I6Cheltuieli în avans1.944.601lei

Pasiv

I7Datorii89.165.533lei
I8Venituri în avans61.181.267lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri171.678.428lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă815.752.753lei
I14Venituri totale826.117.992lei
I15Cheltuieli totale764.708.734lei
I16Profit brut61.409.258lei
I18Profit net54.432.310lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3.156

Indicatori · 2025

Marjă netă6,67%
Marjă brută7,53%
Rentabilitatea capitalurilor31,71%
Rentabilitatea activelor17,01%
Grad de îndatorare27,86%
Lichiditate curentă2,09
Cifră de afaceri pe salariat258.477lei
Fond de rulment96.949.353lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
32,19%
Creștere anuală compusă
93,63%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre TINERVIS GROUP SRL

Ce cifră de afaceri are TINERVIS GROUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 815.752.753 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 54.432.310 lei.
TINERVIS GROUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TINERVIS GROUP SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are TINERVIS GROUP SRL?
3.156 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TINERVIS GROUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 89.165.533 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TINERVIS GROUP SRL?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TINERVIS GROUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TINERVIS GROUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .