NEGREŞ GRUP SRL

Activă

5611 Restaurante

NEGREŞ GRUP SRL (CUI 27322687) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 27 august 2010, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.324.820 lei, profit net de 1.521.768 lei, datorii de 6.150.933 lei, capitaluri proprii de 3.184.450 lei, 36 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.13 x
Îndatorare
62.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.324.820lei

Venituri totale

11.078.181lei

Rezultat net

1.521.768lei

Datorii

6.150.933lei

Capitaluri proprii

3.184.450lei

Capital de lucru

-5.341.128lei

Salariați

36

Cifră de afaceri pe salariat

286.801lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000420283
Data înregistrării
27 august 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. ECATERINA TEODOROIU, NR.9, CAMERA NR. 3, BL.9, SC.C, AP.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10%
Profitul, față de anul trecut
-23,3%
Creștere anuală compusă
+61,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.27%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.13 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate14.74%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare62.33%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință10.02%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA692010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.058.042lei
I2Active circulante809.805lei
I3Stocuri151.104lei
I4Creanțe226.508lei
I5Casa și conturi la bănci432.193lei
I6Cheltuieli în avans943lei

Pasiv

I7Datorii6.150.933lei
I8Venituri în avans533.407lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.184.450lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.324.820lei
I14Venituri totale11.078.181lei
I15Cheltuieli totale9.320.796lei
I16Profit brut1.757.385lei
I18Profit net1.521.768lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați36

Indicatori · 2025

Marjă netă14,74%
Marjă brută17,02%
Rentabilitatea capitalurilor47,79%
Rentabilitatea activelor15,42%
Grad de îndatorare62,33%
Lichiditate curentă0,13
Cifră de afaceri pe salariat286.801lei
Fond de rulment-5.341.128lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
10,02%
Creștere anuală compusă
61,23%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre NEGREŞ GRUP SRL

Ce cifră de afaceri are NEGREŞ GRUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.324.820 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.521.768 lei.
NEGREŞ GRUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NEGREŞ GRUP SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are NEGREŞ GRUP SRL?
36 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NEGREŞ GRUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.150.933 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NEGREŞ GRUP SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NEGREŞ GRUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NEGREŞ GRUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .