SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL

Activă

8123 Alte activități de curățenie

SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL (CUI 27302965) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cumpăna Com. Cumpăna, CONSTANŢA, înregistrată la 23 august 2010, cu activitatea principală „alte activități de curățenie” (CAEN 8123).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.169.026 lei, profit net de 45.521 lei, datorii de 2.275.900 lei, capitaluri proprii de 506.813 lei, 45 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 52 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

52

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

52 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-21.64%
Îndatorare
81.88%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.169.026lei

Venituri totale

4.170.079lei

Rezultat net

45.521lei

Datorii

2.275.900lei

Capitaluri proprii

506.813lei

Capital de lucru

499.958lei

Salariați

45

Cifră de afaceri pe salariat

92.645lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010001489133
Data înregistrării
23 august 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
8123 — Alte activități de curățenie
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, SAT CUMPĂNA COM. CUMPĂNA, ŞOS. CONSTANŢEI, NR.132, PRIMĂRIA CUMPĂNA. CAMERA 29, ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-21,6%
Profitul, față de anul trecut
-1%
Creștere anuală compusă
+18%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

52clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.23%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.22 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.09%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare81.88%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-21.64%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA522010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.760lei
I2Active circulante2.775.858lei
I3Stocuri3.027lei
I4Creanțe2.711.709lei
I5Casa și conturi la bănci61.122lei
I6Cheltuieli în avans3.095lei

Pasiv

I7Datorii2.275.900lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri506.813lei
I11Capital subscris vărsat120.150lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.169.026lei
I14Venituri totale4.170.079lei
I15Cheltuieli totale4.101.983lei
I16Profit brut68.096lei
I18Profit net45.521lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați45

Indicatori · 2025

Marjă netă1,09%
Marjă brută1,63%
Rentabilitatea capitalurilor8,98%
Rentabilitatea activelor1,64%
Grad de îndatorare81,88%
Lichiditate curentă1,22
Cifră de afaceri pe salariat92.645lei
Fond de rulment499.958lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-21,64%
Creștere anuală compusă
18,04%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8123 Alte activități de curățenie

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL

Ce cifră de afaceri are SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.169.026 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 45.521 lei.
SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL?
45 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.275.900 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL?
52 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL?
Activitatea principală este CAEN 8123 — Alte activități de curățenie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .