PIEŢE PREST SA

Activă

8123 Alte activități de curățenie

PIEŢE PREST SA (CUI 27289734) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 18 august 2010, cu activitatea principală „alte activități de curățenie” (CAEN 8123).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 43.262.069 lei, profit net de 4.146.325 lei, datorii de 6.367.161 lei, capitaluri proprii de 23.167.865 lei, 355 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

43.262.069lei

Venituri totale

43.882.585lei

Rezultat net

4.146.325lei

Datorii

6.367.161lei

Capitaluri proprii

23.167.865lei

Capital de lucru

12.261.770lei

Salariați

355

Cifră de afaceri pe salariat

121.865lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000298387
Data înregistrării
18 august 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
8123 — Alte activități de curățenie
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. EMIL AVRAMESCU, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,9%
Profitul, față de anul trecut
+49%
Creștere anuală compusă
+24,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate78.56%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.93 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.58%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare21.59%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință9.87%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA952010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.860.818lei
I2Active circulante18.628.931lei
I3Stocuri719.672lei
I4Creanțe14.547.419lei
I5Casa și conturi la bănci3.361.840lei
I6Cheltuieli în avans45.277lei

Pasiv

I7Datorii6.367.161lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri23.167.865lei
I11Capital subscris vărsat11.083.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă43.262.069lei
I14Venituri totale43.882.585lei
I15Cheltuieli totale39.102.120lei
I16Profit brut4.780.465lei
I18Profit net4.146.325lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați355

Indicatori · 2025

Marjă netă9,58%
Marjă brută11,05%
Rentabilitatea capitalurilor17,9%
Rentabilitatea activelor14,06%
Grad de îndatorare21,59%
Lichiditate curentă2,93
Cifră de afaceri pe salariat121.865lei
Fond de rulment12.261.770lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
9,87%
Creștere anuală compusă
24,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8123 Alte activități de curățenie

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre PIEŢE PREST SA

Ce cifră de afaceri are PIEŢE PREST SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 43.262.069 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.146.325 lei.
PIEŢE PREST SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PIEŢE PREST SA?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are PIEŢE PREST SA?
355 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PIEŢE PREST SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.367.161 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PIEŢE PREST SA?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PIEŢE PREST SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PIEŢE PREST SA?
Activitatea principală este CAEN 8123 — Alte activități de curățenie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .