DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA (CUI 27231643) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Oneşti, BACĂU, înregistrată la 30 iulie 2010, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 26.006.880 lei, profit net de 763.043 lei, datorii de 2.802.575 lei, capitaluri proprii de 8.032.042 lei, 253 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

26.006.880lei

Venituri totale

26.177.179lei

Rezultat net

763.043lei

Datorii

2.802.575lei

Capitaluri proprii

8.032.042lei

Capital de lucru

4.905.764lei

Salariați

253

Cifră de afaceri pe salariat

102.794lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J04/626/2010
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2010000626045
Data înregistrării
30 iulie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, BLD. REPUBLICII, NR.43, ZONA B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,5%
Profitul, față de anul trecut
+47,1%
Creștere anuală compusă
+20,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate74.49%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.75 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.93%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare25.99%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință5.46%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA912010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.074.135lei
I2Active circulante7.708.339lei
I3Stocuri149.224lei
I4Creanțe2.829.538lei
I5Casa și conturi la bănci4.729.577lei
I6Cheltuieli în avans52.143lei

Pasiv

I7Datorii2.802.575lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.032.042lei
I11Capital subscris vărsat3.726.700lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă26.006.880lei
I14Venituri totale26.177.179lei
I15Cheltuieli totale25.266.693lei
I16Profit brut910.486lei
I18Profit net763.043lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați253

Indicatori · 2025

Marjă netă2,93%
Marjă brută3,5%
Rentabilitatea capitalurilor9,5%
Rentabilitatea activelor7,08%
Grad de îndatorare25,99%
Lichiditate curentă2,75
Cifră de afaceri pe salariat102.794lei
Fond de rulment4.905.764lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
5,46%
Creștere anuală compusă
20,11%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA

Ce cifră de afaceri are DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 26.006.880 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 763.043 lei.
DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA?
253 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.802.575 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DOMENIU PUBLIC ŞI PRIVAT ONEŞTI SA?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .