ANDRADE TEXTILE S.R.L.

Activă

1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot

ANDRADE TEXTILE S.R.L. (CUI 27213400) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 27 iulie 2010, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot” (CAEN 1410).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.163.614 lei, profit net de 154.628 lei, datorii de 2.054.270 lei, capitaluri proprii de 401.064 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
83.67%
Lichiditate
0.88 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.163.614lei

Venituri totale

2.186.081lei

Rezultat net

154.628lei

Datorii

2.054.270lei

Capitaluri proprii

401.064lei

Capital de lucru

-252.248lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

721.205lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000967054
Data înregistrării
27 iulie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
1410 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, CAL. CLUJULUI, NR.207/0

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+53%
Profitul, față de anul trecut
+23,5%
Creștere anuală compusă
-6,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.33%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.88 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate7.15%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare83.67%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință53.01%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA652010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate653.312lei
I2Active circulante1.802.022lei
I3Stocuri550.046lei
I4Creanțe1.242.192lei
I5Casa și conturi la bănci9.784lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.054.270lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri401.064lei
I11Capital subscris vărsat110.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.163.614lei
I14Venituri totale2.186.081lei
I15Cheltuieli totale1.985.395lei
I16Profit brut200.686lei
I18Profit net154.628lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă7,15%
Marjă brută9,28%
Rentabilitatea capitalurilor38,55%
Rentabilitatea activelor6,3%
Grad de îndatorare83,67%
Lichiditate curentă0,88
Cifră de afaceri pe salariat721.205lei
Fond de rulment-252.248lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
53,01%
Creștere anuală compusă
-6,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre ANDRADE TEXTILE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ANDRADE TEXTILE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.163.614 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 154.628 lei.
ANDRADE TEXTILE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ANDRADE TEXTILE S.R.L.?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are ANDRADE TEXTILE S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ANDRADE TEXTILE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.054.270 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ANDRADE TEXTILE S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ANDRADE TEXTILE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ANDRADE TEXTILE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1410 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .