ANCO MOTORS PARTS SRL

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

ANCO MOTORS PARTS SRL (CUI 27181499) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ciorogârla Com. Ciorogârla, ILFOV, înregistrată la 16 iulie 2010, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.072.636 lei, profit net de 227.690 lei, datorii de 1.193.527 lei, capitaluri proprii de 816.358 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
60.42%
Profitabilitate
4.49%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.072.636lei

Venituri totale

5.077.255lei

Rezultat net

227.690lei

Datorii

1.193.527lei

Capitaluri proprii

816.358lei

Capital de lucru

167.239lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

1.268.159lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010001962230
Data înregistrării
16 iulie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT CIOROGÂRLA COM. CIOROGÂRLA, ŞOS. BUCUREŞTI, NR.209, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,2%
Profitul, față de anul trecut
-25%
Creștere anuală compusă
+32%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.33%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.49%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare60.42%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință7.2%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA742010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate614.691lei
I2Active circulante1.360.766lei
I3Stocuri1.174.570lei
I4Creanțe177.590lei
I5Casa și conturi la bănci8.606lei
I6Cheltuieli în avans41.171lei

Pasiv

I7Datorii1.193.527lei
I8Venituri în avans6.743lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri816.358lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.072.636lei
I14Venituri totale5.077.255lei
I15Cheltuieli totale4.778.232lei
I16Profit brut299.023lei
I18Profit net227.690lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă4,49%
Marjă brută5,89%
Rentabilitatea capitalurilor27,89%
Rentabilitatea activelor11,53%
Grad de îndatorare60,42%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat1,27 mil.lei
Fond de rulment167.239lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
7,2%
Creștere anuală compusă
31,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre ANCO MOTORS PARTS SRL

Ce cifră de afaceri are ANCO MOTORS PARTS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.072.636 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 227.690 lei.
ANCO MOTORS PARTS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ANCO MOTORS PARTS SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are ANCO MOTORS PARTS SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ANCO MOTORS PARTS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.193.527 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ANCO MOTORS PARTS SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ANCO MOTORS PARTS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ANCO MOTORS PARTS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .