BEARINGPOINT SRL

Activă

7020 Activități de consultanță în afaceri și management

BEARINGPOINT SRL (CUI 27150190) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 8 iulie 2010, cu activitatea principală „activități de consultanță în afaceri și management” (CAEN 7020).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 312.531.013 lei, profit net de 32.633.618 lei, datorii de 36.139.978 lei, capitaluri proprii de 59.018.537 lei, 791 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 90 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

90

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

90 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-1.1%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

312.531.013lei

Venituri totale

317.908.417lei

Rezultat net

32.633.618lei

Datorii

36.139.978lei

Capitaluri proprii

59.018.537lei

Capital de lucru

88.127.407lei

Salariați

791

Cifră de afaceri pe salariat

395.109lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010006604407
Data înregistrării
8 iulie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, SPL UNIRII, NR.165, TIMPURI NOI SQUARE. CLADIREA TN OFFICES 2. ETAJUL 4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1,1%
Profitul, față de anul trecut
+12,8%
Creștere anuală compusă
+23,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

90clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.28%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate3.44 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate10.44%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare28.34%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-1.1%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA90201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.266.260lei
I2Active circulante124.267.385lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe86.957.996lei
I5Casa și conturi la bănci37.309.389lei
I6Cheltuieli în avans2.947.109lei

Pasiv

I7Datorii36.139.978lei
I8Venituri în avans1.553.773lei
I9Provizioane33.768.466lei
I10Capitaluri59.018.537lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă312.531.013lei
I14Venituri totale317.908.417lei
I15Cheltuieli totale280.582.853lei
I16Profit brut37.325.564lei
I18Profit net32.633.618lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați791

Indicatori · 2025

Marjă netă10,44%
Marjă brută11,94%
Rentabilitatea capitalurilor55,29%
Rentabilitatea activelor25,59%
Grad de îndatorare28,34%
Lichiditate curentă3,44
Cifră de afaceri pe salariat395.109lei
Fond de rulment88.127.407lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-1,1%
Creștere anuală compusă
23,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre BEARINGPOINT SRL

Ce cifră de afaceri are BEARINGPOINT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 312.531.013 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 32.633.618 lei.
BEARINGPOINT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BEARINGPOINT SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are BEARINGPOINT SRL?
791 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BEARINGPOINT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 36.139.978 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BEARINGPOINT SRL?
90 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BEARINGPOINT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BEARINGPOINT SRL?
Activitatea principală este CAEN 7020 — Activități de consultanță în afaceri și management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .