CONSRED CONSTRUCT SRL

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

CONSRED CONSTRUCT SRL (CUI 27147780) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 8 iulie 2010, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.983.936 lei, profit net de 1.122.834 lei, datorii de 4.829.974 lei, capitaluri proprii de 2.115.298 lei, 33 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.49 x
Solvabilitate
26.18%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.983.936lei

Venituri totale

9.692.108lei

Rezultat net

1.122.834lei

Datorii

4.829.974lei

Capitaluri proprii

2.115.298lei

Capital de lucru

-2.482.475lei

Salariați

33

Cifră de afaceri pe salariat

272.240lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010001063120
Data înregistrării
8 iulie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. DECEBAL, NR.104

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,3%
Profitul, față de anul trecut
+13,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.18%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.49 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate12.5%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare59.78%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință7.29%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.732.535lei
I2Active circulante2.347.499lei
I3Stocuri575.218lei
I4Creanțe1.731.941lei
I5Casa și conturi la bănci40.340lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.829.974lei
I8Venituri în avans1.134.762lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.115.298lei
I11Capital subscris vărsat200.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.983.936lei
I14Venituri totale9.692.108lei
I15Cheltuieli totale8.410.034lei
I16Profit brut1.282.074lei
I18Profit net1.122.834lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați33

Indicatori · 2025

Marjă netă12,5%
Marjă brută14,27%
Rentabilitatea capitalurilor53,08%
Rentabilitatea activelor13,9%
Grad de îndatorare59,78%
Lichiditate curentă0,49
Cifră de afaceri pe salariat272.240lei
Fond de rulment-2.482.475lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
7,29%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre CONSRED CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are CONSRED CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.983.936 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.122.834 lei.
CONSRED CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONSRED CONSTRUCT SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are CONSRED CONSTRUCT SRL?
33 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONSRED CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.829.974 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONSRED CONSTRUCT SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONSRED CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONSRED CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .