MAGDA MED SRL

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

MAGDA MED SRL (CUI 27143827) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gorbăneşti Com. Gorbăneşti, BOTOŞANI, înregistrată la 7 iulie 2010, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 496.739 lei, profit net de 77.481 lei, datorii de 33.161 lei, capitaluri proprii de 459.797 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-1.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

496.739lei

Venituri totale

507.049lei

Rezultat net

77.481lei

Datorii

33.161lei

Capitaluri proprii

459.797lei

Capital de lucru

304.782lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

124.185lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J07/213/2010
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2010000213070
Data înregistrării
7 iulie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, SAT GORBĂNEŞTI COM. GORBĂNEŞTI, STR. DISPENSARULUI, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1,3%
Profitul, față de anul trecut
-70,6%
Creștere anuală compusă
+18,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate83.49%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate10.19 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate15.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare6.02%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-1.28%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA94201020112012201320142016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate212.766lei
I2Active circulante337.943lei
I3Stocuri115.000lei
I4Creanțe28.594lei
I5Casa și conturi la bănci194.349lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii33.161lei
I8Venituri în avans57.751lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri459.797lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă496.739lei
I14Venituri totale507.049lei
I15Cheltuieli totale416.452lei
I16Profit brut90.597lei
I18Profit net77.481lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă15,6%
Marjă brută18,24%
Rentabilitatea capitalurilor16,85%
Rentabilitatea activelor14,07%
Grad de îndatorare6,02%
Lichiditate curentă10,19
Cifră de afaceri pe salariat124.185lei
Fond de rulment304.782lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-1,28%
Creștere anuală compusă
18,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre MAGDA MED SRL

Ce cifră de afaceri are MAGDA MED SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 496.739 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 77.481 lei.
MAGDA MED SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MAGDA MED SRL?
15 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are MAGDA MED SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MAGDA MED SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 33.161 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MAGDA MED SRL?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MAGDA MED SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MAGDA MED SRL?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .