ARQES SRL

Activă

6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei

ARQES SRL (CUI 27048949) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 11 iunie 2010, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei” (CAEN 6202).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.890.865 lei, profit net de 490.914 lei, datorii de 971.817 lei, capitaluri proprii de 589.111 lei, 29 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-0.75%
Îndatorare
63.74%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.890.865lei

Venituri totale

5.946.308lei

Rezultat net

490.914lei

Datorii

971.817lei

Capitaluri proprii

589.111lei

Capital de lucru

292.038lei

Salariați

29

Cifră de afaceri pe salariat

203.133lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/956/2010
Data înregistrării
11 iunie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PARIS, NR.26

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-0,8%
Profitul, față de anul trecut
-6,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.64%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.3 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.33%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare63.74%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-0.75%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA742010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate260.921lei
I2Active circulante1.263.855lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe971.081lei
I5Casa și conturi la bănci292.774lei
I6Cheltuieli în avans36.152lei

Pasiv

I7Datorii971.817lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri589.111lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.890.865lei
I14Venituri totale5.946.308lei
I15Cheltuieli totale5.386.381lei
I16Profit brut559.927lei
I18Profit net490.914lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați29

Indicatori · 2025

Marjă netă8,33%
Marjă brută9,51%
Rentabilitatea capitalurilor83,33%
Rentabilitatea activelor32,2%
Grad de îndatorare63,74%
Lichiditate curentă1,30
Cifră de afaceri pe salariat203.133lei
Fond de rulment292.038lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-0,75%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6202 Activități de consultanță în tehnologia informației

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre ARQES SRL

Ce cifră de afaceri are ARQES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.890.865 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 490.914 lei.
ARQES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARQES SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are ARQES SRL?
29 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARQES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 971.817 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARQES SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARQES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARQES SRL?
Activitatea principală este CAEN 6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .