COFIT CONSTRUCT SRL

Activă

5611 Restaurante

COFIT CONSTRUCT SRL (CUI 27030020) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 8 iunie 2010, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 36.201.987 lei, profit net de 142.535 lei, datorii de 12.045.946 lei, capitaluri proprii de 30.474.313 lei, 41 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.39%
Lichiditate
1.48 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

36.201.987lei

Venituri totale

36.512.135lei

Rezultat net

142.535lei

Datorii

12.045.946lei

Capitaluri proprii

30.474.313lei

Capital de lucru

5.800.583lei

Salariați

41

Cifră de afaceri pe salariat

882.975lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000383269
Data înregistrării
8 iunie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. GHEORGHE DOJA, NR.231

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+161,6%
Profitul, față de anul trecut
-60,6%
Creștere anuală compusă
+25,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate71.72%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.48 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.39%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare28.35%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință161.6%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA822010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate24.641.288lei
I2Active circulante17.846.529lei
I3Stocuri1.715.695lei
I4Creanțe15.758.460lei
I5Casa și conturi la bănci372.374lei
I6Cheltuieli în avans109.891lei

Pasiv

I7Datorii12.045.946lei
I8Venituri în avans77.449lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri30.474.313lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă36.201.987lei
I14Venituri totale36.512.135lei
I15Cheltuieli totale36.283.300lei
I16Profit brut228.835lei
I18Profit net142.535lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați41

Indicatori · 2025

Marjă netă0,39%
Marjă brută0,63%
Rentabilitatea capitalurilor0,47%
Rentabilitatea activelor0,34%
Grad de îndatorare28,35%
Lichiditate curentă1,48
Cifră de afaceri pe salariat882.975lei
Fond de rulment5.800.583lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
161,6%
Creștere anuală compusă
25,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre COFIT CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are COFIT CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 36.201.987 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 142.535 lei.
COFIT CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COFIT CONSTRUCT SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are COFIT CONSTRUCT SRL?
41 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COFIT CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.045.946 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COFIT CONSTRUCT SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COFIT CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COFIT CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .