MAINFREIGHT SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

MAINFREIGHT SRL (CUI 2698644) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 19 ianuarie 1993, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 154.631.841 lei, profit net de 4.221.627 lei, datorii de 44.274.097 lei, capitaluri proprii de 67.923.259 lei, 268 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.81 x
Profitabilitate
2.73%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

154.631.841lei

Venituri totale

156.164.261lei

Rezultat net

4.221.627lei

Datorii

44.274.097lei

Capitaluri proprii

67.923.259lei

Capital de lucru

-8.618.305lei

Salariați

268

Cifră de afaceri pe salariat

576.984lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/3431/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992003431297
Data înregistrării
19 ianuarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. CONULUI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,8%
Profitul, față de anul trecut
-18,6%
Creștere anuală compusă
+13%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.18%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.81 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.73%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare39.22%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință0.79%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate77.220.368lei
I2Active circulante35.655.792lei
I3Stocuri620.189lei
I4Creanțe28.784.955lei
I5Casa și conturi la bănci6.250.648lei
I6Cheltuieli în avans965.477lei

Pasiv

I7Datorii44.274.097lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane1.644.281lei
I10Capitaluri67.923.259lei
I11Capital subscris vărsat3.072.840lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă154.631.841lei
I14Venituri totale156.164.261lei
I15Cheltuieli totale150.932.599lei
I16Profit brut5.231.662lei
I18Profit net4.221.627lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați268

Indicatori · 2025

Marjă netă2,73%
Marjă brută3,38%
Rentabilitatea capitalurilor6,22%
Rentabilitatea activelor3,74%
Grad de îndatorare39,22%
Lichiditate curentă0,81
Cifră de afaceri pe salariat576.984lei
Fond de rulment-8.618.305lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,79%
Creștere anuală compusă
13,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre MAINFREIGHT SRL

Ce cifră de afaceri are MAINFREIGHT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 154.631.841 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.221.627 lei.
MAINFREIGHT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MAINFREIGHT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MAINFREIGHT SRL?
268 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MAINFREIGHT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 44.274.097 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MAINFREIGHT SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MAINFREIGHT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MAINFREIGHT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .