VALIANT TMS RO SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

VALIANT TMS RO SRL (CUI 26937820) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 17 mai 2010, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 122.121.746 lei, profit net de 5.108.206 lei, datorii de 71.443.818 lei, capitaluri proprii de 16.808.280 lei, 188 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
81.13%
Lichiditate
0.83 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

122.121.746lei

Venituri totale

135.368.238lei

Rezultat net

5.108.206lei

Datorii

71.443.818lei

Capitaluri proprii

16.808.280lei

Capital de lucru

-12.280.141lei

Salariați

188

Cifră de afaceri pe salariat

649.584lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J05/648/2010
Data înregistrării
17 mai 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. THOMAS ALVA EDISON, NR.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+72,2%
Profitul, față de anul trecut
+99,5%
Creștere anuală compusă
+33,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.09%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.83 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.18%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare81.13%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință72.19%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA612010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate28.900.750lei
I2Active circulante59.163.677lei
I3Stocuri20.433.875lei
I4Creanțe10.436.973lei
I5Casa și conturi la bănci28.292.829lei
I6Cheltuieli în avans187.671lei

Pasiv

I7Datorii71.443.818lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri16.808.280lei
I11Capital subscris vărsat717.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă122.121.746lei
I14Venituri totale135.368.238lei
I15Cheltuieli totale129.312.578lei
I16Profit brut6.055.660lei
I18Profit net5.108.206lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați188

Indicatori · 2025

Marjă netă4,18%
Marjă brută4,96%
Rentabilitatea capitalurilor30,39%
Rentabilitatea activelor5,8%
Grad de îndatorare81,13%
Lichiditate curentă0,83
Cifră de afaceri pe salariat649.584lei
Fond de rulment-12.280.141lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
72,19%
Creștere anuală compusă
33,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre VALIANT TMS RO SRL

Ce cifră de afaceri are VALIANT TMS RO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 122.121.746 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.108.206 lei.
VALIANT TMS RO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALIANT TMS RO SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are VALIANT TMS RO SRL?
188 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALIANT TMS RO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 71.443.818 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALIANT TMS RO SRL?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALIANT TMS RO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALIANT TMS RO SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .