PENTA MEDIA ADVERTISING SRL

Activă

7311 Activităţi ale agenţiilor de publicitate

PENTA MEDIA ADVERTISING SRL (CUI 26866010) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Badon Com. Hereclean, SĂLAJ, înregistrată la 3 mai 2010, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de publicitate” (CAEN 7311).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.881.343 lei, profit net de 408.602 lei, datorii de 1.133.924 lei, capitaluri proprii de 2.733.142 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.78 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.881.343lei

Venituri totale

4.591.448lei

Rezultat net

408.602lei

Datorii

1.133.924lei

Capitaluri proprii

2.733.142lei

Capital de lucru

-243.794lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

554.478lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000329316
Data înregistrării
3 mai 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate
Sediu social
JUD. SĂLAJ, SAT BADON COM. HERECLEAN, BADON, NR.79/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,5%
Profitul, față de anul trecut
+187%
Creștere anuală compusă
+37,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate68.17%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.78 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.53%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare28.28%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință15.54%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.119.389lei
I2Active circulante890.130lei
I3Stocuri156.235lei
I4Creanțe708.991lei
I5Casa și conturi la bănci24.904lei
I6Cheltuieli în avans154.932lei

Pasiv

I7Datorii1.133.924lei
I8Venituri în avans277.825lei
I9Provizioane19.560lei
I10Capitaluri2.733.142lei
I11Capital subscris vărsat410lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.881.343lei
I14Venituri totale4.591.448lei
I15Cheltuieli totale4.132.176lei
I16Profit brut459.272lei
I18Profit net408.602lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă10,53%
Marjă brută11,83%
Rentabilitatea capitalurilor14,95%
Rentabilitatea activelor10,19%
Grad de îndatorare28,28%
Lichiditate curentă0,78
Cifră de afaceri pe salariat554.478lei
Fond de rulment-243.794lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
15,54%
Creștere anuală compusă
37,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre PENTA MEDIA ADVERTISING SRL

Ce cifră de afaceri are PENTA MEDIA ADVERTISING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.881.343 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 408.602 lei.
PENTA MEDIA ADVERTISING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PENTA MEDIA ADVERTISING SRL?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are PENTA MEDIA ADVERTISING SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PENTA MEDIA ADVERTISING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.133.924 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PENTA MEDIA ADVERTISING SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PENTA MEDIA ADVERTISING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PENTA MEDIA ADVERTISING SRL?
Activitatea principală este CAEN 7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .