LEGO - FUNGHI GRUP SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

LEGO - FUNGHI GRUP SRL (CUI 26858041) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Buftea, ILFOV, înregistrată la 30 aprilie 2010, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.346.937 lei, profit net de 208.921 lei, datorii de 328.904 lei, capitaluri proprii de 352.265 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-5.44%
Lichiditate
1.32 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.346.937lei

Venituri totale

3.361.816lei

Rezultat net

208.921lei

Datorii

328.904lei

Capitaluri proprii

352.265lei

Capital de lucru

106.879lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

557.823lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010001289232
Data înregistrării
30 aprilie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. BUFTEA, STR. ION VLAD, NR.8B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,4%
Profitul, față de anul trecut
-5,8%
Creștere anuală compusă
+24,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate51.76%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.32 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.24%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare48.33%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-5.44%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA822010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate244.793lei
I2Active circulante435.783lei
I3Stocuri41.998lei
I4Creanțe366.232lei
I5Casa și conturi la bănci27.553lei
I6Cheltuieli în avans593lei

Pasiv

I7Datorii328.904lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri352.265lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.346.937lei
I14Venituri totale3.361.816lei
I15Cheltuieli totale3.120.663lei
I16Profit brut241.153lei
I18Profit net208.921lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă6,24%
Marjă brută7,21%
Rentabilitatea capitalurilor59,31%
Rentabilitatea activelor30,7%
Grad de îndatorare48,33%
Lichiditate curentă1,32
Cifră de afaceri pe salariat557.823lei
Fond de rulment106.879lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-5,44%
Creștere anuală compusă
24,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre LEGO - FUNGHI GRUP SRL

Ce cifră de afaceri are LEGO - FUNGHI GRUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.346.937 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 208.921 lei.
LEGO - FUNGHI GRUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LEGO - FUNGHI GRUP SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are LEGO - FUNGHI GRUP SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LEGO - FUNGHI GRUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 328.904 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LEGO - FUNGHI GRUP SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LEGO - FUNGHI GRUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LEGO - FUNGHI GRUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .