T.S.K. METAL SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

T.S.K. METAL SRL (CUI 26857496) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 30 aprilie 2010, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.911.922 lei, profit net de 44.844 lei, datorii de 698.640 lei, capitaluri proprii de 162.444 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

55

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
81.13%
Lichiditate
0.75 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.911.922lei

Venituri totale

2.210.716lei

Rezultat net

44.844lei

Datorii

698.640lei

Capitaluri proprii

162.444lei

Capital de lucru

-177.774lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

955.961lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000686355
Data înregistrării
30 aprilie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. N. D. COCEA, NR.17

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-16%
Profitul, față de anul trecut
-73,3%
Creștere anuală compusă
+25,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

55clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.87%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.75 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.35%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare81.13%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-16.01%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA552010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate340.218lei
I2Active circulante520.866lei
I3Stocuri377.877lei
I4Creanțe131.977lei
I5Casa și conturi la bănci11.012lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii698.640lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri162.444lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.911.922lei
I14Venituri totale2.210.716lei
I15Cheltuieli totale2.148.490lei
I16Profit brut62.226lei
I18Profit net44.844lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă2,35%
Marjă brută3,25%
Rentabilitatea capitalurilor27,61%
Rentabilitatea activelor5,21%
Grad de îndatorare81,13%
Lichiditate curentă0,75
Cifră de afaceri pe salariat955.961lei
Fond de rulment-177.774lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-16,01%
Creștere anuală compusă
25,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre T.S.K. METAL SRL

Ce cifră de afaceri are T.S.K. METAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.911.922 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 44.844 lei.
T.S.K. METAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus T.S.K. METAL SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are T.S.K. METAL SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are T.S.K. METAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 698.640 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are T.S.K. METAL SRL?
55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
T.S.K. METAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are T.S.K. METAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .